Most 500 millió esett le Orbán vejének – Egy jó helyre bekötött kikötő

  • narancs.hu
  • 2015. március 4.

Villámnarancs

Szerencsére nincs ezen semmiféle csodálkoznivaló. Tiborcz cége olyan világcégeket előzött be a tenderen, mint a Fornax, a Hewlett-Packard vagy a Tigra.

„A miniszterelnök veje, Tiborcz István is közvetett résztulajdonos abban a Szlovákiában bejegyzett Asseco Central Europe nevű cégben, amely tavaly novemberben elnyerte az Országos Egészségbiztosítási Pénztár által kiírt, ötszázmillió forintos közbeszerzést” – idézi a Népszabadság Juhász Péter mai sajtótájékoztatóját, ahol más pikáns részletek is elhangzottak. Egyebek mellett például az is, hogy Tiborcz cége olyan világcégeket előzött be a tenderen, mint a Fornax, a Hewlett-Packard vagy a Tigra.

Szerencsére nincs ezen semmiféle csodálkoznivaló. Hányszor mondta el az elmúlt években a miniszterelnök, hogy a kis- és középvállalkozások a „fejlődés motorjai”. Ugye sokszor? Igaz, eddig azt speciel nem tudtuk, hogy szlovák vállalkozásokat értett volna ezen.

De talán nem is értett. Hiszen miféle szlovák vállalkozás az, amelynek – Juhász Pétert idézve – 49 százalékos tulajdonosa a magyar TSDM Holding, ahol viszont Martonyi Zoltán (Martonyi János exkülügyminiszter fia) résztulajdona mellett a Tiborcz érdekeltségébe tartozó Green Investment Kft. a többségi tulajdonos”?

Na ugye. Magyar ez a javából, legfeljebb az adóhatóságnak nincs köze hozzá. Meg senki másnak.

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.