Visszhang: film

A torontói ember

  • SzSz
  • 2022. július 20.

Visszhang

Akció­vígjátékot készíteni könnyű, de költséges, jó akcióvígjátékot készíteni ellenben baromi nehéz, és meglehetősen drága mulatság.

Kell hozzá egy épkézláb történet, néhány szórakoztató figura, az sem baj, ha alkalomadtán tényleg viccesek, pár látványos akció, és valamiféle nehezen megfogható plusz. Olyasmi, ami a 21 Jump Street – A kopasz osztagban megvan, de a Különösen veszélyes bűnözőkből hiányzik; amiért Az utolsó cserkészre több mint harminc év múltán is emlékszünk, a mindössze kétéves Spenser az igazság nyomábant pedig rég elfelejtettük.

Bizonyára ugyanígy fog járni A torontói ember is, mely előbbi szürke társaival együtt a Netflixen debütált, bár a streamingszolgáltató becsületére legyen mondva, hogy ellentétben a többi, sztárokkal megtűzdelt, gyenge szuperprodukciói­val, ezt legalább nem ők gyártották, csak megvették a Sonytól. A végeredmény azonban ugyanaz.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Szergej Tyimofejev orosz költő: „Nem tudom, hogy a kortárs orosz kultúra hogyan fogja túlélni ezt az őrületet”

Idén magyarul is megjelent Replika című kötete, aminek lettországi kiadásához egy üres füzetet is kaptak az olvasók. Az Orbita nevű művészeti kollektíva egyik alapítóját videóköltészetről, kreatív könyvtervezésről, a kétnyelvű irodalomról és az Ukrajna elleni háború miatt megszakadt oroszországi kapcsolatokról is kérdeztük.