Most például nyitva marad a lepkeház ajtaja, meglép egy majom a majomházból, valaki mézet lop, eltűnik egy kisfiú a tömegben és így tovább. Ebben a nézegetnivaló könyvben (böngészőben) konkrétan nincs is szöveg, csupán a kötet hátoldalán van némi útmutató és jó pár feladvány, amelyek alapján érdemes a képeket vizslatni. A néhány oldalas, strapabíró, a legkisebbeknek szóló lapozókönyvek vastag anyagából készült könyv maga az illusztráció: a képekről szól minden, maguk a rajzok adják a történetet.
A 2 éves kortól ajánlott könyv nyilván fejleszti a legkisebbek képi gondolkodását, segít a képek értelmezési képességének elsajátításában azáltal, hogy a gyerekek anélkül „olvashatnak” történeteket a könyvből, hogy ismernék a betűket. Mindez nagyobb gyerekeknek is izgalmas lehet, nekik a talányok, a feladatok teljesítése jelenthet érdekességet. De összcsaládi mulatságnak sem utolsó együtt kalandozni a képek között. A böngészőben ráismerhetünk a budapesti állatkertre, így akár még csekkolni is lehet, hogy az ábrázolt világ és a valóság között mennyi az átfedés. De csak úgy elbambulni a rajzokon is meditatív élmény.
A karakteres, részletgazdag illusztrációkat és a koncepciót Gilicze Gergő és Molnár Rebeka jegyzi (rejtély, miért csak Gilicze van feltüntetve szerzőként).
A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Ha szeretné elolvasni, legyen ön is a Magyar Narancs előfizetője, vagy ha már előfizetett, jelentkezzen be!