Visszhang: könyv

Kadri Hinrikus: Tacskó és Dog

Visszhang

Minden kutya egyéniség, persze nem csak a mesékben.

Van például makacsabb, szelídebb, van furfangos és akad bájos is, meg olyan, amelyik külsőleg vagy akár belső tulajdonságaiban is hasonlít a gazdájára. Sőt olyan is elképzelhető, amelyik egyenesen embernek hiszi magát. E klasszikus, rövid állatmeséket közreadó könyv észt szerzője remek példákat, humoros szituációkat elevenít fel történeteiben – Elina Sildre fekete-fehér-piros illusztrációival –, milyenek is ezek az emberi tulajdonságokkal felruházott vagy alapból azokkal rendelkező „kutyákok”.

Tacskó és Dog decemberben, a megismerkedésük után nem sokkal egyformán bátortalanok voltak, nem mertek közelíteni egymás felé, így mindkettőjük szomorúan és egyedül töltötte a szentestét. De megtört a jég, és a két, egyes dolgokban nagyon hasonló, másokban meg teljesen különböző kutya között szoros barátság szövődött. Olyannyira összenőttek, hogy legszívesebben minden percüket együtt töltenék, rendkívüli módon ragaszkodnak egymáshoz. Barátságuk megható vagy éppen vicces történeteit más kutyusok sztorijai teszik még színesebbé. Hol a társait megszánkóztató, szertelen Huskyn, vagy a szülinapját átalvó Basseten mosolygunk, máskor a segítőkész Labrador, a hencegő Spániel vagy épp a lassú felfogású Corgi történetein. Bár vannak mesék, amelyeknek a mélységeiig a gyerekek nem biztos, hogy eljutnak, maga a felszín is le tudja kötni őket.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Candide és az elveszett objektivitás

Politikai irányultságuktól függetlenül a legtöbb összeesküvés-elméletet hasonló intellektuális impulzusok mozgatják: valamilyen rejtett igazság felfedése (általában vélt vagy valós igazságtalanság eltörlése céljából), és a hatalom/elnyomás forrásának egy jól beazonosítható (és célba vehető) pontba tömörítése.

A bomlás virága

1990, Kijev, a Szovjetunió az utolsókat rúgja, egyesek már tudni vélik, mások elképzelni se, de a „kommunizmus” szót már senki ki nem ejti a száján – talán a hősnő kitüntetésekkel dekorált nagypapája szóba hozná („Elvtársak! Kedves barátaim!”), de senki nem figyel köszöntőjére.

Mi történik a föld alatt?

A Nemzeti Nagykönyvtár könyvkiadói részlegén szolgálatot teljesítő Becsey Gergely egy emberi füldarabot talált az egyik könyvszállító kocsi platóján, majd a szintén könyvtáros barátjával, Zoltánnal nyomozni kezdenek.

Közlemény

  • Narancs

Kedves Olvasóink,

lapunk idei utolsó száma a jövő héten jelenik meg, és csütörtök helyett már szerdán megvásárolható lesz a megszokott árushelyeken. 

Megint lebukott egy pap

Történetesen megint egy úgynevezett NER-pap (ez valami olyasmi kifejezés, mint a komcsi alatt a békepap volt, tulajdonképpen most is nyugodtan hívhatnánk őket békepapoknak, ugyan, mi változott).