Visszhang: film

Két magányos farkas

Visszhang

Amikor félelmetes nagymenőkről készítenek karikatúrát, az rendszerint jól szokott elsülni. Ha két nagy név csinálja, az meg egyenesen garancia a szórakoztatásra. Annyira, hogy az ember a saját készülékében kezdi keresni a hibát, amikor rádöbben, hogy végigunta.

Az Apple TV+ új thriller-vígjátékában két vérprofi elintézőember kényszerül rá, hogy együtt dolgozzon. Ám a puszta takarításnál mindjárt bonyolultabb lesz a helyzet, amikor az eset egyszer csak előmászik a hullazsákból, ráadásul néhány csomag kokaint is találnak nála.

Brad Pitt és George Clooney egy bérgyilkosos komédiában, jutalomjáték ez nekik, jutalomfalat nekünk, pláne, hogy mozi helyett streamingen érhető el, ami a producerként is működő színészek, és a rendező, Jon Watts miatt is meglepő. Watts nem vette félvállról a munkát, számos remek jelenet és ötletes megoldás teszi emlékezetessé a filmjét. A két idősödő nagykutya folytonos élcelődése működik, a kakaskodás buddy comedybe hajlása elkerülhetetlen, mégsem válik kínossá, de az egész tulajdonképpen egyetlen elnyújtott poén. Mindkét főszereplő magának való és hidegvérű, ám a párbeszédeik olyan lassan és szűken adagolják a szórakoztatást, hogy a nézőnek bőséggel marad ideje elgondolkodni, nagyjából hány perc után állt volna föl belőle, ha nem ez a két név szerepel a stáblistán.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”