rés a présen

Elektronikus hangsúly

  • rés a présen
  • 2022. augusztus 31.

Zene

Fülöp Zoltán főszervező, Balaton Piknik

rés a présen: A Balaton Piknik a VOLT Produkció egyik legfiatalabb fesztiválja. Hogyan született?

Fülöp Zoltán: 2013-ban indult a MOL Nagyon Balaton rendezvénysorozat, amely eredetileg a Balaton régióban létező izgalmas eseményeknek igyekezett partnerséget kínálni azzal, hogy a turisták figyelmét a Balaton legjobbjaira irányítsa, de voltak ennek az ernyő­brandnek olyan új, saját magunk által kitalált és elindított rendezvényei, mint a kompkon­certek, a Strand Fesztivál, a B my Lake és a Balaton Piknik 2018-tól.

rap: Milyennek indult és milyen lett mostanra a Piknik?

FZ: Egynapos eseményként indult azzal a céllal, hogy a helyszínválasztással is kötődjön a régióhoz, koncepcióját tekintve pedig egy lazulós, nappali piknikhangulatot vegyítsen az éjszakai partizás atmoszférájával, lágyabb elektronikus zenei stílusokkal. Az első két évben az egyedülálló balatoni panorámával bíró balatonboglári Gömbkilátó és környéke szolgált a Piknik kulisszájaként. A második kétnapossá bővült, és itt volt Róisín Murphy, a Morcheeba, Nicola Conte és még jó néhány nemzetközi sztár. A járvány ideje alatt egyszer tudtuk megnyitni a Piknik kapuit a balatonvilágosi Club Aligában, az egykori pártüdülő vadregényes helyszínén, akkor már egy kicsit átalakult zenei tematikával, a tech-house, a minimal, az electro-pop és a downtempo je­gyé­ben. Tavaly háromnapos volt, idén pedig harmadszor váltunk helyszínt, és szeptember 9-én és 10-én szezonzárásként birtokba vesszük és átalakítjuk Piknik hangulatúra a siófoki Plázs helyszínét.

rap: Mi a fő csapás iránya az idén? 

FZ: A lágyabb elektronikus zenei műfajokon lesz a hangsúly, így a fellépők is ezeknek a zenei stílusoknak a topkategóriás nevei közül kerülnek ki. Olyan itthoni közönségkedvencek lépnek fel, mint a Gus Gus, a Polo & Pan, Acid Arab, vagy a Magyarországon első alkalommal fellépő Vintage Culture. De a fiatal ausztrál deep house DJ, Sonny Fodera is most debütál Magyarországon, ugyanúgy, mint a fiatal chicagói house-DJ, John Summit. A kísérőprogramokkal is próbáljuk a kötődést erősíteni ismét, idén a gasztroprogramokon balatoni kistermelők portékáit, ízeit kóstoltatjuk meg majd a piknikezőkkel.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Ha szeretné elolvasni, legyen ön is a Magyar Narancs előfizetője, vagy ha már előfizetett, jelentkezzen be!

Neked ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.