rés a présen

Elektronikus hangsúly

  • rés a présen
  • 2022. augusztus 31.

Zene

Fülöp Zoltán főszervező, Balaton Piknik

rés a présen: A Balaton Piknik a VOLT Produkció egyik legfiatalabb fesztiválja. Hogyan született?

Fülöp Zoltán: 2013-ban indult a MOL Nagyon Balaton rendezvénysorozat, amely eredetileg a Balaton régióban létező izgalmas eseményeknek igyekezett partnerséget kínálni azzal, hogy a turisták figyelmét a Balaton legjobbjaira irányítsa, de voltak ennek az ernyő­brandnek olyan új, saját magunk által kitalált és elindított rendezvényei, mint a kompkon­certek, a Strand Fesztivál, a B my Lake és a Balaton Piknik 2018-tól.

rap: Milyennek indult és milyen lett mostanra a Piknik?

FZ: Egynapos eseményként indult azzal a céllal, hogy a helyszínválasztással is kötődjön a régióhoz, koncepcióját tekintve pedig egy lazulós, nappali piknikhangulatot vegyítsen az éjszakai partizás atmoszférájával, lágyabb elektronikus zenei stílusokkal. Az első két évben az egyedülálló balatoni panorámával bíró balatonboglári Gömbkilátó és környéke szolgált a Piknik kulisszájaként. A második kétnapossá bővült, és itt volt Róisín Murphy, a Morcheeba, Nicola Conte és még jó néhány nemzetközi sztár. A járvány ideje alatt egyszer tudtuk megnyitni a Piknik kapuit a balatonvilágosi Club Aligában, az egykori pártüdülő vadregényes helyszínén, akkor már egy kicsit átalakult zenei tematikával, a tech-house, a minimal, az electro-pop és a downtempo je­gyé­ben. Tavaly háromnapos volt, idén pedig harmadszor váltunk helyszínt, és szeptember 9-én és 10-én szezonzárásként birtokba vesszük és átalakítjuk Piknik hangulatúra a siófoki Plázs helyszínét.

rap: Mi a fő csapás iránya az idén? 

FZ: A lágyabb elektronikus zenei műfajokon lesz a hangsúly, így a fellépők is ezeknek a zenei stílusoknak a topkategóriás nevei közül kerülnek ki. Olyan itthoni közönségkedvencek lépnek fel, mint a Gus Gus, a Polo & Pan, Acid Arab, vagy a Magyarországon első alkalommal fellépő Vintage Culture. De a fiatal ausztrál deep house DJ, Sonny Fodera is most debütál Magyarországon, ugyanúgy, mint a fiatal chicagói house-DJ, John Summit. A kísérőprogramokkal is próbáljuk a kötődést erősíteni ismét, idén a gasztroprogramokon balatoni kistermelők portékáit, ízeit kóstoltatjuk meg majd a piknikezőkkel.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.