film - Nem kellesz eléggé

  • Iványi Zsófia
  • 2009. február 26.

Zene

Rossz, ha van, még rosszabb, ha nincs - mi az? A házasság. A Nem kellesz eléggé a nagy számok törvényét követve osztja a hasonló bölcseleteket: egymásba gabalyodó sztárok és sztorik sokasága lepi el a vásznat.
Rossz, ha van, még rosszabb, ha nincs - mi az? A házasság. A Nem kellesz eléggé a nagy számok törvényét követve osztja a hasonló bölcseleteket: egymásba gabalyodó sztárok és sztorik sokasága lepi el a vásznat. Van "fél karomat egy jegygyûrûért" (Jennifer Aniston), "a legjobb pasik a neten teremnek" (Drew Barrymore), "megcsalhat, de nem cigizhet" (Jennifer Connelly) és még mennyi minden és mindenki. A Nílus deltájánál és az egészségesnél valamivel termékenyebb romkom mûfaj legfrissebb eresztése ugyanakkor tagadhatatlan bájjal és humorral rágja nézõi szájába sokrétû mondandóját. Már az elején megtudjuk például, hogy a vonzalom hajhuzigálásban való leképezõdése egy életen át elkísér minket. Ráadásul egy idõ után már nem csak copftépkedésben realizálódik a rokonszenv, és mi még csak a homokvárukat sem rugdoshatjuk szét felháborodásunkban. Azért no para, aki megérdemli, arra elõbb-utóbb öklömnyi gyémánt vagy egy javulásra hajlamos minimacsó képében mosolyog rá a szerencse - ezt is innen tudtuk meg. E célzottan tudattágító mesében mindenki magára ismerhet, aki valaha is próbált közelebbi kapcsolatba kerülni az ellenkezõ nemmel, a rakás szerencsétlenség éppúgy, mint a dörzsölt szoknyabubus. Az azonosulást a kábé másfél dimenziós karakterekkel mi is tehetné még felemelõbbé, mint az, hogy vonzó hírességek képében köszönt ránk az aha-élmény? A történet (sajnos túl) egyértelmûen folytatásért kiált, abból talán megtudjuk, hogy mi a teendõ, ha hisztire vagy hízásra hajlamos a csajunk, illetve ha ereszt a gumiszerelmünk.

Az InterCom bemutatója

** és fél

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát. 

Kinek a bűne?

A kormánypárti média azzal igyekszik lejáratni egy Tisza párti önkéntest, hogy korábban pornófilmekben szerepelt. A kampány morális természetű, a nőt bűnösnek és erkölcstelennek állítja be, s persze ezt vetíti rá a pártra is.