Izrael nyerte az Eurovíziós Dalfesztivált

  • narancs.hu
  • 2018. május 13.

Zene

A magyarok hátul végeztek.

63. alkalommal rendezték meg a dalversenyt, amelynek idén Lisszabon adott otthont (mivel tavaly portugál előadó volt a győztes). A 25 éves izraeli Netta Barzilai Toy című számával végeredményben 529 pontot kapott, produkciója meglehetősen kilógott a többnyire unalmas mezőnyből.

A második Ciprus lett, a harmadik helyen pedig Ausztria végzett. A magyar színekben induló AWS metál banda pedig 21. lett 93 ponttal (a 26 induló közül).

A tegnap késő esti döntő érdekessége, hogy a brit versenyzőt fellépése közben megzavarták, egy férfi ugyanis feljutott a színpadra, és megpróbálta kikapni Surie kezéből a mikrofont; ennek ellenére az énekesnő, nem blokkolt le, be tudta fejezni a dalt. A szervezők felajánlották neki, hogy megismételheti az előadását,a brit induló azonban nem élt ezzel a lehetőséggel.

Mivel idén Izrael nyert, jövőre ők rendezik meg a 64. Eurovíziós Dalfesztivált, biztos nagy az öröm.

Netta - Toy - Israel - LIVE - Grand Final - Eurovision 2018

Netta represented Israel at the Grand Final of the 2018 Eurovision Song Contest with the song Toy. Read more about Netta here: https://spott.tv/topic/netta/PARTY_ROLE%7C8436d491-a12a-4de3-add0-2a55498b947b

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány abbahagyta

Arra, hogy miért, és hogy miért pont most hagyta abba, lehet racionális magyarázatot találni a külső szemlélőnek is, azzal együtt, hogy e személyes döntés valódi okairól biztosat egyetlen ember tudhat; esetleg kettő. A DK (is) csúnyán megbukott a tavaly júniusi EP-választáson, és bejött a képbe Magyar Péter és a Tisza; és a vak is látta, hogy ha van jövő az ellenzéki oldalon, az a Tiszáé. Ha valaki, akkor a Tisza kanyarítja be az addig ilyen-olyan ellenzéki pártokkal rokonszenvező és mérsékelt lelkesedéssel, de rájuk szavazó polgárokat.

Lengyel Tamás: A hallgatás igen­is politizálás!

Elegem van abból, hogyha elhangzik egy meredek kijelentés, amelytől, úgy érzem, kötelességem elhatárolódni, vagy legalábbis muszáj reagálnom, akkor felcímkéznek, hogy én politizálok – míg aki csak hallgat, az nem politizál – mondja interjúnkban a színész, aki azt is elárulta, hogy melyik politikusra hajaz leginkább a kormánypárti álinfluenszere.