A szerk.

Kutyabaj

A szerk.

A napokban közepesen mókás fordulatot vett az a történet, amely a Magyar Kétfarkú Kutya Párt budapesti önkormányzati választási részvétele körül szövődik.

Emlékeztetőül: a március 9-i taggyűlésen a párt társelnöke, Kovács Gergely bejelentette, hogy el kíván indulni a kerületi előválasztáson a három másik ellenzéki polgármesterjelölttel szemben. Kovács azt is állította, hogy van egy megállapodás arról, hogy a 12 egyéni körzetből 6-ban az előválasztás győztese állít majd egyetlen jelöltet, akit ugyancsak támogat a többi párt, a maradék 6-on pedig egyenlő arányban osztozik a DK, a Momentum és a Kutyapárt. Vagyis ha Kovács nyer, a Kutyapárt lényegében arra kap esélyt, hogy átvegye az uralmat a Hegyvidéken. Mint ismeretes, a megjelent párttagok nem szavazták meg Kovács indulását az előválasztáson, erre Kovács és a másik társelnök, Döme Zsuzsanna lemondott, majd két napra rá a bepánikolt tagok mégis elfogadták Kovács javaslatát. Ekkor úgy tűnt, a történet véget ért. Kovács elindul az előválasztáson, megnyeri vagy nem nyeri meg, ha megnyeri, akkor vagy megnyeri a kerületet a fideszessel szemben, vagy nem nyeri, és mindenki boldog lesz.

De ez nem sokáig tűnt így.

Kiderült ugyanis, hogy az egyéni körzetekről szóló megállapodás, ahogy azt Kovács a tagoknak prezentálta, valahol ereszt. Ezt a Demokratikus Koalíció közléséből tudjuk, mely szerint ők nagy barátai ugyan a polgármesterjelölti előválasztásnak, de abba nem mennek bele, hogy a győztes, illetve a pártja automatikusan elvigye az egyéni körzeti jelöltek többségét is. A múlt pénteken Kovács azt épp nem mondta a Partizánnak, hogy akkor ő nem indul az előválasztáson – de inkább ezt mondta, mint azt, hogy igen; az pedig tény, hogy a Kutyapárt nem vett részt az előválasztó pártok minapi egyeztetésén. Azt, hogy végül is volt-e érvényes megállapodás a Kutyapárt, a Momentum, a DK, az LMP, a Jobbik és a civilek között az előválasztásról, és az tartalmazta-e a körzetek elosztását is, nem tudjuk. Szinte lehetetlen rekonstruálni, hogy ki kit malmozott meg vagy próbált megmalmozni – előbb a Momentum és a Kutyapárt a DK-t, aztán a Momentum és a DK a Kutyapártot, vagy a DK mindenkit, vagy Kovács a saját tagságát –, hisz csak az érintettek egymással ellentétes közléseire hagyakozhatunk. De lapzártánkkor még nem tudjuk, hogy Kovács elindul-e az előválasztáson és milyen feltételekkel; s ha nem indul el, vajon elindul-e a XII. kerületi polgármester-választáson, szemben a többi ellenzéki párt jelöltjével.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.