Húsz percig tart reggelenként, mire mindenki le tudja adni a mobilját egy szegedi iskolában, és ugyanennyi ideig kell várakozni a nap végén a diákoknak arra, hogy visszakapják – írja a szeged.hu arról, hogyan sikerül betartani az okoseszközök iskolai használatát szabályozó kormányrendeletet.
Az Eduline írásából az derül ki, hogy a rendelet a tanárok mobilhasználatát is korlátozza, és mivel a jogszabály nem rögzíti, hogy milyen korú diákokra vonatkozik a korlátozás, magától értetődő, hogy az esti oktatásban résztvevő felnőttekre is.
„43 éves vagyok, esti iskolába járok és hamarosan érettségizek. A tanév első napján tőlünk is elvették az okoseszközöket. Ezt még a velem nagyjából egykorú tanárnő is nevetségesnek tartja” – nyilatkozta egy vidéki gimnázium tanulója. Ez nem csak azért körülményes, mert elektronikus tankönyveket használnak, hanem mert családos emberekről van szó, akiket nem tud elérni a gyerekük, ha ez szükséges. A cikk szerint több esti iskolában is sérelmezték a telefonok elvételét.
A kormányrendelet alapján a kép- és hangrögzítésre alkalmas okoseszközöket, mobiltelefonokat és okosórákat mint nevelési oktatási intézményekben korlátozottan használható tárgyakat a tanítási nap elején a pedagógusok átveszik a diákoktól, műanyag vagy fémdobozokban megfelelően biztos helyen tárolják, majd a nap végén visszaadják. Ha szükség van az órán mobiltelefonra, az eKrétában rögzíteni kell, miért vették elő és mire használták.