A Kormányszóvivői Iroda sorosozva reagált az amerikai külügy elítélő közleményére

  • narancs.hu
  • 2017. június 21.

Belpol

Ezek tényleg mindenkit hülyének néznek.

Tegnap megírtuk, hogy közleményben ítélte el az amerikai külügyminisztérium a múlt héten elfogadott magyar civiltörvényt.

Heather Nauert külügyi szóvivő sajtónyilatkozata szerint az amerikai kormány aggódik, amiért a törvény igazságtalanul terheli és veszi célkeresztbe a korrupció ellen küzdő vagy a polgári szabadságjogok védelméért kiálló civileket. Azt is írják, hogy a külföldi támogatás Magyarország érdekeivel ellentétes dologként való beállítása gyengíti a magyarok képességét a törvényes és demokratikus szerveződésre, problémáik megvitatására. A törvénnyel Magyarország „még egy lépéssel távolabb kerül attól a kötelességétől, hogy tiszteletben tartsa az EU és a NATO központi elveit, értékeit”.

Ahogy az már szokássá vált,

a kurucos reakció sem váratott sokáig.

A Kormányszóvivői Iroda a következő szöveggel oktatta az amerikaiakat: „Az amerikai külügyminisztérium nyilatkozata újabb éles példája a kettős mércének, hiszen Amerikában sokkal szigorúbb törvény van érvényben, mint Magyarországon. Az USA-ban a Soros-szervezetek soha nem csinálhatnák azt, amit Európában.

A külföldről finanszírozott szervezetek átláthatóságáról szóló törvény kapcsán kezdettől zajlik a Soros-szervezetek hathatós közreműködésével egy hazug, dezinformációs kampány a nemzetközi médiában.

Sajnálattal látjuk, hogy még az amerikai külügyminisztériumot is sikerült megtéveszteni.

Ha hiteles képpel rendelkeznének a már kihirdetett törvényről, akkor tudnák, hogy a magyar törvény éppen amerikai mintára – a Fara-törvény, azaz a külföldi ügynökök regisztrációjáról szóló törvény (Foreign Agents Registration Act) alapján – született, de jóval enyhébb annál. Az Amerikai Egyesült Államokban 1938 óta regisztrálniuk kell magukat a külföldi támogatású szervezeteknek. Az amerikai szabályoknál jóval enyhébb magyar javaslat az egyesülési jogot illetve a civil szervezetek működését semmilyen módon nem veszélyezteti. A törvény egyetlen újdonságot tartalmaz, hogy átláthatóvá kell tenni a szervezetek külföldi támogatását, ahogy az az Egyesült Államokban is történik.

Szeretnénk, ha mindenki számára látható lenne, hogy melyek azok a szervezetek, amelyek külföldi pénzekből és

idegen érdekeknek megfelelően próbálják befolyásolni a magyar közéletet és a magyar bevándorláspolitikát.

A törvény megalkotását a magyar emberek elsöprő támogatása kíséri, a nemzeti konzultáción a válaszadók 99%-a támogatta a törvény elfogadását.”

Különösen ez az utolsó mondat figyelemre méltó, hiszen azt mutatja, hogy a kormány kizárólag azokat tartja „magyar embereknek”, akik részt vettek a nemzeti konzultáción. Az amerikaiakkal meg azt próbálják elhitetni, hogy ez jelenti nálunk az elsöprő többséget.

Figyelmébe ajánljuk

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.

Fideszes nagymenőknek is feladhatja a leckét a választókerületek átvariálása

Egy miniszter, egy miniszterhelyettes, valamint a kormányszóvivő számára is új feladat lesz megnyernie a körzetét Pest megyében, amennyiben jelöltek lesznek 2026-ban is. Az pedig egyáltalán nem biztos, hogy az ellenzéket akkora csapás érheti, mint elsőre látszik. Megvizsgáltuk a fővárostól északra eső, a Fidesz által átrajzolni tervezett választókerületek helyzetét.