„Soha nem láthattuk még, hogy egy vezető a mentőszolgálat részéről előállt volna és azt mondta igen hibáztunk, a rendszerben van esetleg hiba. Tehát ez soha nem kerülhet szóba, mindig egy dolgozóban találják meg a hibát, és hát már ez is egy probléma” – mondta Lengyel Tibor a Magyarországi Mentődolgozók Szövetségének alelnöke a Gálvölgyi-ügyről az RTL Híradónak.
Lengyel több mint 10 éve mentőzik, azt mondja, kevés a mentős és sok a feladat, ezért gyakran okoz gondot a kocsihiány is. De nem csak a mentésirányítók munkáján kellene változtatni.
A mentésirányítással kapcsolatban elmondta,
„tizenegynéhány ilyen hely van az irányításon, fent Budapesten, ahol a 104-es felvevőknek kéne ülni, 3 ül ott”.
Nyomozást indított a rendőrség azután, hogy Gálvölgyi János szerdán rosszul lett, ám 30 perc elteltével sem indult el érte a mentő. Pintér Sándor belügyminiszter a segélyhívások kezelésének visszamenőleges ellenőrzését rendelte el – számolt be a Népszava.
Az eset miatt belső vizsgálat indult a mentőknél, hogy megfelelően kezelte-e a helyzetet a mentésirányítás. A vizsgálat megállapította: a segélyhívást fogadó mentésirányító rosszul döntött, amikor a bejelentőtől kapott információk alapján az esetet nem az életveszélyes kategóriába sorolta. Ennek következtében nem küldték ki azonnal a rendelkezésre álló és riasztható rohamkocsit.