A Tesco és a Lidl nem követeli meg a kötelező oltást a dolgozóitól

  • narancs.hu
  • 2021. november 3.

Belpol

De a Tesco felhívta a munkatársak figyelmét az oltakozás fontosságára.

Sem a Tesco, sem a Lidl nem teszi kötelezővé az oltást a munkavállalóinak, írja a 444.hu.

A lap megkérdezte a két vállalatot, a Lidl mindössze annyit írt válaszul, hogy nem tervezik kötelezővé tenni az oltást.

A Tesco bővebben kifejtette, hogy mit és hogyan terveznek:

„A Tescónál a kollégák és a vásárlók biztonsága elsődleges számunkra. Az elmúlt időszakban ezért számos alkalommal felhívtuk munkatársaink figyelmét az oltakozás lehetőségére és fontosságára, biztosítottuk számukra a munkaidőben történő oltás felvételét, valamint szakértők bevonásával tájékoztattuk őket a koronavírus elleni hatékony védekezésről.

Továbbra is megbízunk kollégáinkban, hogy saját és mások egészségét szem előtt tartva felelős döntést hoznak az oltással kapcsolatban.A rendelettel összhangban pedig a Tesco dolgozói buszjáratokon november 1-től kötelezővé tettük a maszkviselést” - áll a Tesco válaszában.

Ahogy azt mi is megírtuk, Gulyás Gergely a múlt csütörtöki Kormányinfón jelentette be, hogy a munkaadók szervezeteinek javaslatára a cégek és a vállalkozások jogot kapnak arra, hogy előírhatják a védőoltás kötelezővé tételét. A magyar állam munkáltatóként ezzel a felhatalmazással élni fog, az önkormányzatoknál a polgármesterek dönthetnek erről.

Két fővárosi kerületben, a XII., valamint a XVI. kerületben már döntöttek is arról a polgármesterek, hogy kötelező lesz a koronavírus elleni oltás az önkormányzati dolgozók számára. Erről itt írtunk bővebben.

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

 

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.