A Tisza Párt „soha nem látott tavaszi akciója” nem egy nagy demonstráció lesz

  • narancs.hu
  • 2025. február 17.

Belpol

Magyar Péter üzent Hadházynak: szerinte el kellene döntenie, hogy akar-e kormányváltást. 

„Egyeseknek el kellene dönteni, hogy ők kormányváltást szeretnének, vagy nem” – üzente Magyar Péter az ATV reggeli műsorában Hadházy Ákosnak, miután a képviselő kritizálta a párt hétvégi kongresszusán színpadra lépett Ruszin-Szendi Romulusz volt vezérkari főnököt. Hozzátette: méltatlannak érzi a dolgot, és véleménye szerint Ruszin-Szendi Romulusz is reagálni fog majd Hadházy Ákos kritikáira.

Arra a műsorvezetői kérdésre, hogy azok a szakértők, akik a kongresszuson nyíltan is beálltak a Tisza mögé ezentúl a párt álláspontját fogják-e tükrözni a megszólalásaikban, Magyar azt mondta: nem száz százalékban, ugyanakkor „mostantól, mivel úgy fogják őket tekinteni, mint a Tisza arcai, vagy szakértői, egy szigorúbb nyilatkozati rend lesz”.

A felvetésre, miszerint Ruszin-Szendi Romulusz az Orbán-kormány helyettes államtitkára volt korábban, Magyar azt mondta: helyettes államtitkárként is katona volt. „A Honvédelmi Minisztérium nem olyan, mint a Miniszterelnökség vagy a Rogán-féle kabinetiroda. Nem olyan régen még minden helyettes államtitkár szakértőnek számított. Ő katona volt, Benkő tábornok úr hívta oda, egy évig volt ott. Egész életében katona volt, 2014-ben az amerikai hadsereg szárazföldi akadémiáján végzett és mesterdiplomát szerzett, járt Irakban, szolgálta a hazáját Afganisztánban, és egyébként végigjárta az ukrán frontot” – sorolta.

Magyar szerint a nagy visszhangot kiváltó „Út a börtönbe” program azt jelenti, hogy ha kormányra kerülnek, független lesz az igazságszolgáltatás. Nem csupán a miniszterelnök, hanem az a körülbelül háromezer oligarcha, stróman és politikus is felelős az ország jelenlegi helyzetéért, akik szerinte túszul ejtették Magyarországot. Kiemelte, hogy pontosan tudják, kik ezek az emberek, ahogyan azt is, hogy mit tettek, és ezzel egyértelmű üzenetet küldött a hatalmon lévő elit felé.

Évértékelő beszédében Magyar Péter ígértet tett, hogy a Tisza Párt soha nem látott politikai akcióra készül tavasszal. A műsorban nem árulta el, hogy pontosan mire, de annyit elmondott, hogy nem demonstráció lesz.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Vezető és Megvezető

Ha valaki megnézi a korabeli filmhíradókat, azt látja, hogy Hitlerért rajongtak a németek. És nem csak a németek. A múlt század harmincas éveinek a gazdasági válságból éppen csak kilábaló Európájában (korántsem csak térségünkben) sokan szerettek volna egy erőt felmutatni képes vezetőt, aki munkát ad, megélhetést, sőt jólétet, nemzeti öntudatot, egységet, nagyságot – és megnevezi azokat, akik miatt mindez hiányzik.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.

Próbaidő

Az eredetileg 2010-es kötet az első, amelyet a szerző halála óta kézbe vehettünk, immár egy lezárt, befejezett életmű felől olvasva. A mű megjelenésével a magyar nyelvű regénysorozat csaknem teljessé vált. Címe, története, egész miliője, bár az újrakezdés, újrakapcsolódás kérdéskörét járja körül, mégis mintha csak a szerzőt, vele együtt az életet, a lehetőségeket búcsúztatná.