„Az újabb fideszes kamukampány miatt bíróságon veszünk elégtételt” – perel a Jobbik

  • narancs.hu
  • 2018. január 31.

Belpol

Hogy bontanának ők kerítést? Hát az ő ötletük volt megépíteni!

A Jobbik sajtóközleményt adott ki, amelyben szembeszáll a Fidesz új, határzárbontós, photoshopcsoda plakátjával. Az érvek meg a felháborodás alapja, hogy abszurd rájuk határnyitogatóként tekinteni, hiszen eleve ők javasolták a kerítést. Sőt, ezt az ötletet a Fidesz tőlük lopta. A per egyelőre persze nem a plagizálást, csupán a hazugság tisztázását célozza.

„A Fidesz beengedett 2300 migránst, a Fidesz lebukott, a Fidesz most menekül. Egy újabb plakátkampányba, amelyen azt hazudják, hogy a Jobbik elnöke lebontaná azt a kerítést, amit a Jobbik talált ki, és amelyet csak azért épített meg a Fidesz, mert – mint Tállai András bevallotta – a Jobbik ötleteit lopja el a kormány. Persze Orbán Viktort a kerítés sem állíthatja meg abban, hogy tömegével, folyamatosan és titokban engedje be migránsok ezreit.

A Jobbikra vár a feladat, hogy határőrséggel megerősített kerítéssel, és a bevándorláspárti, Soros-ösztöndíjas fideszesek elszámoltatásával megálljt parancsoljon Orbánnak és a migránsainak is. Addig is az újabb fideszes kamukampány miatt bíróságon veszünk elégtételt” – adta ki a Jobbik közleményében.

Figyelmébe ajánljuk

A Fidesz házhoz megy

Megfelelő helyre kilopott adatbázis, telefonálgató propagandisták, aktivisták otthonát látogató Németh Balázs. Amit a Fidesz most csinál, régen a Kurucinfó munkája volt.

Mint az itatós

Szinte hihetetlen, de akad még olyan nagy múltú, híres szimfonikus zenekar, amely korábban soha nem járt Budapesten: közéjük tartozott a Tokiói Filharmonikus Zenekar is, holott erős magyar kötődésük van, hiszen Kovács János 1992 óta szerepel náluk vendégkarmesterként.

Minden meg akar ölni

  • SzSz

Andriivka aprócska falu Kelet-Ukrajnában, Donyeck megyében; 2014 óta a vitatott – értsd: az ENSZ tagországai közül egyedül Oroszország, Szíria és Észak-Korea által elismert – Donyecki Népköztársaság része.

S most reménykedünk

„Az élet távolról nézve komédia, közelről nézve tragédia” – az Arisztotelész szellemét megidéző mondást egyként tulajdonítják Charlie Chaplinnek, illetve Buster Keatonnek.

A szürkeség ragyogása

Különös élmény néhány napon belül látni két Molière-darabot a Pesti Színházban. A huszonöt éve bemutatott Képzelt beteg egy rosszul öregedő „klasszikus”, a Madame Tartuffe pedig egy kortárs átirat, amelynek első ránézésre a névegyezésen túl nem sok köze van a francia szerzőhöz. Ez utóbbi egyáltalán nem baj, még akár erény is lehet.