Benkő Tibor: Idén 16 halálos áldozata volt a koronavírusnak a katonák és a honvédelmi alkalmazottak körében

  • narancs.hu
  • 2021. december 28.

Belpol

„16 emberünket nem tudtuk megmenteni”.

A honvédségnek „sok-sok árvája van”, akiknek a támogatásában a katonák tapasztaltak, de „elveszett emberünket pótolni nem tudjuk” – fogalmazott Benkő Tibor honvédelmi miniszter a Spirit FM-nek. A beszélgetésről az atv.hu számolt be. A miniszter elmondta, idén 16 halálos áldozata volt a koronavírusnak a katonák és a honvédelmi alkalmazottak körében. „16 emberünket nem tudtuk megmenteni” - fűzte hozzá a honvédelmi tárca vezetője.

Az október 29-i Hivatalos Értesítőben közzétett utasítás szerint a Magyar Honvédség foglalkoztatottjai körében kötelezővé tette a koronavírus elleni első adag vakcina felvételét december 1-ig. Ez alól orvosi igazolással mentesülhetett a munkavállaló. 

Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, az októberben bejelentett járványügyi szabályok szerint a magyar állam 2021. december 15-ig elvárta az oltás felvételét azoktól az állami szférában dolgozóktól is, akik rendszeresen találkoznak ügyfelekkel.

(Címlapképünk illusztráció)

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.

Hús, kék vér, intrika

A folyamatosan az anyagi ellehetetlenülés rémével küszködő Stúdió K Színház jobbnál jobb előadásokkal áll elő. Az előző évadban a Prudencia Hart különös kivetkezése hódította meg a nézőket és a kritikusokat (el is nyerte a darab a legjobb független előadás díját), most pedig itt van ez a remek Stuart Mária. (A konklúzió persze nem az, hogy lám, minek a pénz, ha a függetlenek így is egész jól elműködnek, hiszen látható a társulatok fogyatkozásán, hogy mindez erőn túli áldozatokkal jár, és csak ideig-óráig lehetséges ilyen keretek között működni.)

Ide? Hová?

Magyarországon úgy megy, hogy négy­évente kijön a felcsúti jóember a sikoltozó övéi elé, és bemondja, hogy ő a Holdról is látszik.