„A szememben az LMP megszűnt ellenzéki pártnak lenni” – mondta Csárdi Antal a 444.hu-nak, és egyben megerősítette, hogy kilép a pártból. De még súlyosabb az az állítás, miszerint
„egy számomra rendkívül megbízhatónak tartott személytől eljutott hozzám egy olyan bizonyíték, ami igazolja, hogy még azelőtt, hogy a kongresszus döntött volna a Vitézy-projektről, előrehaladott egyeztetések zajlottak Rogán Antal, Vitézy Dávid és a párt vezetése között.”
Ugyanakkor „forrásvédelemre” hivatkozva nem árulta el, hogy milyen bizonyítéka van az állításra. „Az az ellenzéki párt, amelyik a saját választási stratégiáját egyezteti a kormánypárttal, különösen abban a politikai helyzetben, amiben ma Magyarország van, teljes mértékben vállalhatatlan.”
Az interjúban Csárdi elmondta, hogy nem arról van szó, hogy fényképe lenne Vitézy, Ungár és Rogán kupaktanácsáról, és „nem az a baj, ha leülnek tárgyalni, hanem az, ha választási stratégiát egyeztetnek. Ez elfogadhatatlan.” Csárdi szerint az is a stratégia része volt, hogy Vitézy először húzódozott a jelöltségtől.
A kilépő politikus azt is elmondta, hogy amikor leült Ungárral beszélni a távozása okáról, a pártvezető azt mondta neki: „én nem ültem le Rogánnal egyszer sem.” Azt feleltem, „nem is állítottam, hogy te leültél vele.” De nem tagadta a stratégiai egyeztetést.
Csárdi arra a kérdésre, hogy kínos-e, hogy Orbán Viktor Ungár Péter családjának a nyaralójában töltött pár napot, azt mondta: „Ez egy roppant kellemetlen helyzet, de Ungár Péterről mindenki tudta, hogy Schmidt Mária az édesanyja, de ebből nem következik logikailag, hogy ő is fideszes lenne.”
Természetesen szóba került a lehetséges „Duna-egyesület”, ami baloldali alternatívát kínálta a Tisza Párttal szemben. (Erről a szerveződésről, amelybe a híresztelések szerint DK-s politikusok nem, de momentumosok, párbeszédesek, LMP-sek beléphetnek, mi is írtunk.) Csárdi azonban ennyivel elintézte: „Minthogy nem tudok ilyen szerveződésről, nem tudok erre egzakt választ adni.”