Direkt36: Tiborcz hoteljét is ajánlotta a kormány az EU-csúcs vendégeinek

  • narancs.hu
  • 2024. november 8.

Belpol

Kedvező csomagokat és a foglalás átvállalását ígérték.

A Tiborcz István tulajdonában álló Dorothea Hotel is egyike annak az öt szállodának, amelyeket a magyar soros elnökség javasolt a november 7–8-i budapesti találkozókra érkező vendégeknek – derül ki a Direkt36 Telexen megjelent cikkéből.

A cikk szerint ez nem jelenti azt, hogy a küldöttségeknek kötelező ezen hotelek szolgáltatásait igénybe venniük, a vendégek máshol is megszállhatnak. A magyar elnökség azonban felajánlotta, hogy ha a résztvevők időben regisztrálnak, akkor garantálják, hogy lesz számukra hely, és átvállalják a foglalást, valamint az ezzel járó többi adminisztratív tevékenységet is.

A Dorothea mellett az ajánlott szállodák között volt a Marriott Budapest, a Ritz-Carlton Budapest, a W Hotel Budapest és a Matild Palace Budapest. A csúcsra érkező több ország neve elhallgatását kérő diplomatája is azt mondta a tényfeltáró központnak, hogy a magyar elnökség különösen a Dorotheát ajánlotta a delegációk figyelmébe. Emellett többek között azt kommunikálta feléjük, hogy a szálloda nagyon kedvező csomagokat kínál.

„A Dorotheát számos elnökséghez kapcsolódó eseményhez ajánlották. Kíváncsi vagyok a vej mennyit keresett az elnökséggel”

– fogalmazott egy diplomata Tiborcz Istvánra, a miniszterelnök legidősebb gyerekének, Orbán Ráhelnek a férjére utalva.

A magyar EU-elnökség által ajánlott másik négy hotel között több olyan is található, amelynek tulajdonosai közeli kapcsolatot ápolnak a magyar kormánnyal. A leginkább ajánlott szállodát birtokló BDPST Group a Direkt36 megkeresésére azt írta: „Nyitása óta a Dorothea Hotel elkötelezett Budapest és Magyarország népszerűsítésében, így – több más budapesti szálloda mellett – örömünkre szolgál, ha a fővárosunkba, az EU-csúcsra érkező delegációk szállodánkat választják.” A rendezvényre érkező vendégekről azonban adatvédelmi szabályokra hivatkozva nem árultak el részleteket.

A tényfeltáró központ megkérdezte az Európai Tanácsot, hogy tudnak-e arról, hogy a magyar soros elnökség többek között Orbán Viktor vejének szállodáját ajánlja az EU-csúcs résztvevőinek, a kérdésekre azonban nem kaptak választ. A Direkt36 megkeresésre a magyar soros elnökség lebonyolításáért felelős Kovács Zoltán kormánybiztos sem reagált.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.