Eduline: Több diák korábban hazament a BME VIK gólyatáborából a megalázó bánásmód miatt

  • narancs.hu
  • 2024. augusztus 21.

Belpol

Ez az a gólyatábor, ahonnan a szervezők kitiltották a gumióvszert.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Villamosmérnöki és Informatikai Karának (VIK) augusztus 14. és 17. között megtartott gólyatáborában diákok beszámolói alapján durván bántak a gólyákkal. Az Eduline cikke szerint a gólyákat tűző napon gyalogoltatták a táborba egy órán keresztül, a gurulós bőröndöket is csak kézben cipelhették, a rendezvény ideje alatt csak magázódni lehetett, első este pedig csak későn kaptak enni.

Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, ez az a gólyatábor, ahonnan a szervezők kitiltották a gumióvszert, hátha akkor nem szexelnek a hallgatók. Az oktatási ügyekkel foglalkozó portál diákok beszámolóira hivatkozva arról ír, hogy a tábor első napján kipakoltatták a gólyák táskáit, elvették az ételeiket és elkobozták a gyógyszereiket is. „A kaját (szendvicset, kávét) ki kellett dobni, gyógyszert elkobozták (fájdalomcsillapítót is). Este kérni kellett, ha szükséged volt rá. Mindenkinek kötelező a testi motozás, amit a biztonsági szolgálat végzett” – írta az egyik diák, hozzátéve, hogy a szobák koedukáltak voltak, 13 fiúra egy-két lány jutott, és mindegyik szobában aludt két-két felsőbb éves is, hogy „testükkel megakadályozzák” a mosdóba való kijutást.

Mosdóba ugyanis naponta háromszor mehettek a diákok, akkor is csak egy-egy percre.

„Egy perc után üvöltve jöttek, hogy menjenek ki az emberek, jönne a következő csapat. A fürdés sem volt sokkal jobb. Fiúknak 2, lányoknak 5 percük volt. Stopperrel mérték. Ebbe beletartozott a tusolás, a fogmosás, a mosdózás és az öltözködés. Végig egy piros baseballütővel ütötték a falat és a zuhanyfülkéket, üvöltöztek, hogy siessünk, mindenki ránk vár. Nagymosdózni tilos volt, esélyed sem volt rá, mindig verték a fülke ajtaját” – állítja egy hallgató, aki arról is beszámolt, hogy a táborban végig magázódni kellett, a felsőbb évesek megakadályozták a spontán csoportosulásokat, így az esemény inkább egy kiképzőtáborra hasonlított, mint egy gólyatáborra.

A megalázó bánásmód miatt a beszámolók szerint többen korábban hazamentek.

A 444.hu egyik olvasója, aki 2016-ban volt ott a BME VIK gólyatáborában, a lapnak azt írta, annak idején ő is otthagyta a tábort egy nap után, miután megtapasztalta „a végtelen felesleges kegyetlen szivatást”. Levelében azt írta, „a BME VIK természetesen minden létező csatornán letiltja és törli a kommenteket, ami az igazságot osztja meg”.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Egy szatyor fing-e vagy?

Ebben az országban alighanem Sulyok Tamásnak lenne a legtöbb esélye szabad embernek lenni, és visszautasítani azt a dilemmát, amit ez a rendszer a magyar népnek kínál.