Elárverezik a Rác fürdőt

  • narancs.hu
  • 2021. március 12.

Belpol

Hosszú út vezetett ide, a felszámolónak pedig épp akkor hirdette meg, amikor a legbizonytalanabb a főváros pénzügyi helyzete.

Nyilvános árverésen értékesítené a felújított, de soha meg nem nyitott Rác fürdőt és a mellé épített 67 szobás szállodát a fenti ingatlanokat birtokló Rác Nosztalgia Kft. felszámolásával megbízott a Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft - írja a Népszava, hozzátévée, hoyg érdekes módon az évekig tartó várakozás után a a felszámoló éppen akkor hirdette meg a sok éve pusztuló fürdőt és szállodát, amikor a főváros pénzügyi helyzete a legbizonytalanabb.

A cikk szerint a fürdőt és szállodát elektronikus licit során értékesítik, ez március 26-án indul és április 12-ig tart. A kikiáltási ár és egyúttal az ingatlanokért fizetendő minimális összeg valamivel több mint 5 milliárd (5 088 240 000) forint, az árverésen való részvételhez megfizetendő előleg összege 254,4 millió forint.

Ahogy írják a fürdő esetében az államnak, a fővárosi önkormányzatnak és a Budapest Gyógyfürdő és Hévízei (BGYH) Zrt.-nek van elővásárlási joga, bonyolítja a dolgot azonban, hogy az épületek alatti földterület a főváros tulajdona, a fürdő üzemeltetéséhez szükséges vízjogokkal pedig a BGYH rendelkezik. Az épületegyüttest ráadásul több követelés is terheli, amelyből szintén részesednie kellene a  fővárosi önkormányzatnak, a Rác Beruházó Kft. -nek és a BGYH-nak.

A Rác fürdő projektjét még Demszky Gábor főpolgármestersége idején indították, Tarlós főpolgármestersége alatt azonban a Fidesz által elejétől fogva támadott projektet leállították. Háttéralkuk és csavaros ügyletek után a Rác fürdő oda jutott, hogy gyakorlatilag 2011-es felújítása óta senki nem használta, ahhoz pedig hogy megnyitható legyen, újabb milliárdos tételekért kellene felújítani - megint.

A Népszava megjegyzi: "A fővárosi önkormányzat már korábban is tartott attól, hogy kiéneklik a kezükből a fürdőt és a szállodát. Ha így lenne, akkor a fővárosi önkormányzat csak magát – pontosabban az előző, Tarlós-féle városvezetést – hibáztathatná, ugyanis a jelenlegi helyzet nekik köszönhető. A felszámolási eljárást a fővárosi önkormányzat kezdeményezte a cég ellen, amelynek pedig maga is résztulajdonosa."

Figyelmébe ajánljuk