Facebook-oldalán hozta nyilvánosságra az Átrium Színház az Emberi Erőforrás Támogatáskezelőtől érkezett, a támogatási kérelmük elutasításáról szóló levelet tegnap.
A levélben az EMET a forráshiányt jelöli meg az elutasítás indokaként, ami az Átrium szerint az elmúlt napok pénzosztásról szóló híreinek fényében "túlmegy minden határon."
Tegnap mi is megírtuk, hogy a Köves Slomó-féle EMIH után mások mellett a PIM és a 17. kerületi önkormányzat is kapott az elvileg előadó-művészeti szervezeteknek fenntartott támogatási alapból.
Jutott egy kis kultúrtao-kompenzáció a Petőfi Irodalmi Múzeumnak és a XVII. kerületi önkormányzatnak is
A most szétosztott támogatás nagyjából egy éven keresztül fedezni tudná az összes magyar független színház működési költségét. Félmilliárd forintot kapott Rákosmente önkormányzata, 415 milliót pedig a nemrég kormánypárti irányba állított Petőfi Irodalmi Múzeum abból az összegből, amelyre a kormány saját pályázati kiírása szerint is csak azok az előadó-művészeti szervezetek pályázhattak volna, amelyek már eddig is jogosultak voltak a kultúrtao nevű támogatási formára - adta hírül az az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő (EMET) oldalán megjelent információkra hivatkozva.
Az Átrium vezetőivel készült interjúnk az intézmény helyzetéről itt olvasható:
„Legyen világos, kivégezték" - Az Átrium vezetői színházuk sorsáról
A fővárosi színházi élet egyik legérdekesebb magánszínházas projektjének lett vége azzal, hogy a kormány villámgyorsan eltörölte a taorendszert: az Átrium költségvetéséből százmilliók hiányoznak, elküldték alkalmazottaikat, eltemettek két előadást. De maradnak, amíg lehet. Magyar Narancs: Produkciós cégként, majd 2017 szeptemberétől az Átrium üzemeltetőiként a kezdetektől magánszínházban és pénzügyileg megtérülő projektekben gondolkoztatok, befektetőktől kértetek pénzt - keresni akartatok, de csak azért, hogy új darabba fektethessétek a pénzt.