Kedden este negyed hétkor tette közzé Budapest Főváros Kormányhivatala azt a közleményt, amely szerint törölte az egyházi és magán fenntartású köznevelési intézmények nyilvántartásából a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség intézményeit. A Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, valamint a Wesley Kincsei Általános Iskola és Gimnázium a hatóság álláspontja szerint nem tud működni törvényesen, emiatt fönntartása „veszélyezteti a gyermekek folyamatos és biztonságos nevelését”.
A közlemény arra is kitér, hogy a kormányhivatal gondoskodik az érintett gyerekek megfelelő elhelyezéséről.
Azt, hogy ez hogyan valósul meg a közelgő iskolakezdés előtt néhány nappal, nehéz elképzelni.
Az intézmények megszüntetésének bejelentése és az érintettek értesítése viszont biztosan rövid idő alatt lezajlott. A szülők és a gyerekek a tanárokkal nagyjából egy időben értesülhettek arról, hogy az állam megszünteti az iskolájukat – ez derül ki abból a Facebook-bejegyzésből, amelyet egy érintett szülő tett közzé kedden este.
„Ma este 20 órakor csengettek. Két férfi állt a kapu előtt. Lányomat, majd gondviselőjét keresték. Megállt bennem az ütő, mert mit akarhatnak ennyire hivatalos hangnemben este 8-kor a gyerekemtől. A két férfi kezembe adott egy lezárt borítékot, közölték, hogy a Főváros Kormányhivataltól jöttek, és írjam alá, hogy a levelet átvettem. Majd sajnálkozva, kedvesen elmondták, hogy gyerekem iskoláját (Wesley Kincsei Álalános Iskola és Gimnázium) a mai estén megszüntették. Mint kiderült, erről az iskola vezetősége és tanári kara is csak most szerzett tudomást, de azt a lehetőséget se kapták meg, hogy ők közöljék velünk a történteket. Augusztus 27-én SNI-s, 11. osztályt kezdő lányommal itt állunk úgy, hogy a Kormányhivatal csak a tanköteles gyerekeknek segít iskolát keresni, bár szerintem ők sincsenek ki a vízből. Mivel lányom a 16. életévét már betöltötte, oldjuk meg a beiskolázását, ahogy szeretnénk. Kaptunk egy listát, mely olyan gimnáziumokat tartalmaz, amelyek nem is fogadnak SNI-s tanulókat” – olvasható a bejegyzésben.
Sára Botond ún. főispán az óvodások és iskolások biztonságos közneveléshez fűződő jogára hivatkozik a döntést indokolva: