Nagyot alakítottak a fideszes megmondók: „Konzervatív tojásból nem fog liberális kiscsirke kikelni”

  • B. Papp Máté
  • 2019. május 14.

Belpol

A Századvég Alapítvány ismertette egy konferencia keretein belül kutatását, G. Fodor Gábor mellett Semjén Zsolt és Novák Katalin is beszédet mondott.

Kedd reggel ismertette a Századvég Alapítvány a Projekt28 kutatás eredményeit az Európa Választ! című kofnerenciáján, ami gyakorlatilag felért egy Fekete Lyuk találkozóval, hiszen ismert rovatunk jeles szereplői – a többi között ifj. Lomnici Zoltán, Börőcz László, Nacsa Lőrinc, Szentesi Zöldi László és Varga Judit – nagy számban voltak jelen.

A rendezvény főszereplői mindenbizonnyal azonban G. Fodor Gábor (GFG), a Századvég Alapítvány kuratóriumának elnöke, Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, valamint Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár volt.

false

 

Fotó: MTI/Bruzák Noémi

„Brüsszel” szinte semmit nem csinál jól

A kutatást a mai Magyar Nemzet – aminek címlapján Orbán Viktort dicsőítik, amiért Donald Trump, az Amerikai Egyesült Államok elnöke Washingtonban, a Fehér Házban fogadta őt – mellékleteként árusítják.

„A válaszadók 70 százaléka szerint az EU gyengén teljesít a migrációs válság kezelésében” –olvasható rögtön, ahogy kinyitjuk a mellékletet, amit egy beköszönő szöveg követ GFG-től, Szijjártó Péter külgazdasági- és külügyminisztertől, illetve ifj. Lomnicitól. A kutatás persze semmi újat nem tartalmaz, lényegében a Fidesz egyetlen kampánytételét (Állítsuk meg a bevándorlást!) szajkózza, illetve támasztja alá néhány számmal.

A későbbiekben olyan állításokat tesz a kutatás, mint

  • A nyugati válaszadók több mint fele úgy vélekedik, hogy gyerekeik, unokáik rosszabbul fognak élni, mint ahogy ma ők élnek;
  • Az a baj, hogy [Brüsszel] rosszul kezeli a bevándorlást;
  • Az a baj, hogy Európa nem védi meg a határiat;
  • Az a baj, hogy Brüsszel „nem képviseli az érdekeimet”;
  • Az a baj, hogy Brüsszel kettős mércét alkalmaz;
  • Erős nemzetállamokra lenne szükség Brüsszel túlhatalma helyett;
  • Fő kérdés: a migráció;
  • A nyugati válaszadók mintegy 80 százaléka valószínűnek tartja, hogy terrortámadás történik, ahol él;
  • A tömeges migráció veszélyezteti a kultúránkat és az európai civilizációt, aminek költőanyaga a keresztény kultúra;
  • A V4-es országok háromnegyede szerint a tömeges bevándorlás veszélyezteti az életformánkat és a meglévő kultúránkat.

 

Végül a mellékletben olvasható a lényeg, amit érdemes a fejünkben tartanunk: a „V4-es országok 2/3-a a keresztény kultúra pártján áll.”

emjén Zsolt nemzetpolitikáért, egyházügyekért és nemzetiségekért felelős miniszterelnök-helyettes beszédet mond.

Semjén Zsolt nemzetpolitikáért, egyházügyekért és nemzetiségekért felelős miniszterelnök-helyettes beszédet mond.

Fotó: MTI/Bruzák Noémi

Felmentőseregek, szabadkőműves-kommunista-liberálisok, tyúkból átnevelt kakasok

Amit sajnos nem vehetnek meg az újságosokhoz szaladók, az az élmény, amit a konferencia nyújtott. A műsorvezető Tóth Kriszta volt, aki egyébként a Echo Tv volt munkatársa, ő konferálta fel G. Fodor Gábort, aki megnyitotta a rendezvényt. (Frissítés: eredetileg a cikkben az szerepelt, hogy Tóth Kriszta a Hír Tv munkatársa, a hibáért az érintettől és az olvasóktól elnézést kérünk – a szerk.). Őt követte Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, illetve Novák Katalin államtitkár, az ő beszédükből szemlézünk néhány állítást.

GFG:

  • Tudomásom szerint még senki nem írta meg a felmentőseregek történetét. Pedig milyen érdekesen hangzana a történelem, hogyha a felmentőseregek szemszögéből is megvizsgálnák a csatákat, ütközeteket, háborúkat. A késlekedés, tétovázás, oda nem érés vagy a segítségnyújtás, időben érkezés és odaérés szempontjából. A magyar történelem is tud mutatni két olyan példát, ami a maga egyértelműségében az általános iskolások számára is világos: Hunyadi János időben érkezett Nándorfehérvárra – 1456-ban –, azóta is zúgnak a harangok. Amikor viszont nem értek oda – gondolok itt Mohácsra –, annak a következényeit pedig jól ismerjük.
  • Az önfeladásra készülő Európa számára az a kérdés, hogy megérkeznek-e a felmentőseregek.
  • Az a baj, az önfelmentő gondolatokkal, hogy olyanok mint a méreg a vízben: szétterjed.
  • Azt gondolom, hogy amikor az önfelmentő gondolatok találkoznak a felmentő sereggel, akkor két probléma lép életbe: nevezzük nevén a dolgokat és kérdezzük meg az embereket. A Századvég Projekt28 kutatás ezt teszi.
  • Nem tudom, hogy időben meg fognak-e érekezni a felmentőseregek hozzánk.

Semjén Zsolt:

  • Könnyű helyzetben vagyok, mert a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) az egyetlen történelmi párt, hacsak a Magyar Szocialista Párt nem nevezi magát történelmi pártnak, de ezt ne bolygassuk.
  • Mindig ugyanazt mondtuk. [...] Azt mondtuk, akkor is, amikor szembe kellett szállni a nácikkal és a náci megszállással, akkor is, amikor szembe kellett szállni a kommunistákkal és a vörös hadseregek megszállásával. Ennek a gondolatnak a lényege két szóban foglalható össze: nemzeti és keresztény.
  • Ennek a keresztény civilizációnak azok is részei és örökösei, akik nem templomba járó emberek. Hiszen a kereszténység tagadása is csak keresztény kultúrkörben lehetséges.
  • Nyilvánvaló, hogy a keresztény kultúra és az európai civilizáció lényegében azonos. [...] Amikor megtagadják a kereszténységet, akkor Európa lényegét tagadják meg.
  • Évszázadok óta egy szabadkőműves, kommunista, liberális ideológia folyamatosan rombolja és ellenségnek tekinti a keresztényeket.
  • Az Európába ömlő iszlám áradat nem egy ellenállással találkozik, hanem egy vákummal.
  • Soros György öt méter magas kőfalkerítés mögött lakik. Az Európai Unió bürokratái, gondolhatják, hogy nem lakótelepekben, panellakásokban, valahol a város szélén laknak. Tehát az a helyzet, hogy Timmermans úr (Frans Timmermans, az uniós szocialisták csúcsjelöltje - a szerk.), hogy vállalja annak a kockázatát, hogy mi vértanúk legyünk. Avramopulosz (Dimitrisz Avramopulosz, az EU migrációs biztosa - a szerk.) úr annyira jó ember, hogy vállalja annak a kockázatát, hogy a mi fiainkat felrobbantsák, a lányainkat meg megerőszakolják.

 

Novák Katalin, az Emberi Erőforrások minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára előadást tart.

Novák Katalin, az Emberi Erőforrások minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára előadást tart.

Fotó: MTI/Bruzák Noémi

Novák Katalin:

  • A jelenlegi „liberális” unióban egyre távolabb kerülünk a választóktól. Az a tapasztalat, hogy olyan emberek hozzák a döntéseket, akik már nem tudják, hogy mi van a valóságban. Eltávolodott Brüsszel az európai emberektől.
  • Van egy ún. „liberális véleménydikatúra.” [...] E szerint az elmélet szerint, ha elég ideig kotlunk egy tojáson, akkor úgy is egy liberális kiscsirke fog kikellni belőle. Jelentem, konzervatív tojásból soha nem fog liberális kiscsirke kikellni. De tyúkból sem lesz kakas, sőt kakasból sem lesz tyúk, ha igyekszünk átnevelni.
  • Emlékszem egyszer Genfben az ENSZ emberi jogi felelős vezetőjével tárgyaltam, aki megkérdezte, hogy Magyarországon hogyan működik a melegházasság szabályozása? Mondtam, hogy az alaptörvény egyértelműen fogalmaz, a házasság egy férfi és egy nő kölcsönös elhatározásán alapuló kapcsolat. Erre legyintett egyet és azt mondta: „this is a learning process”, tehát egy tanulási folyamat.
  • Ha létezne a szólás-, vélemény- és sajtószabadság, akkor az megengedné, hogy másképpen gondolkodjunk.
  • Ide kellene állítani az utolsó liberálist, aki maradt, mert az az igazi liberális gondolkodás, aki megengedi, hogy másképpen gondolkodjunk. Ma már a liberalizmus azt jelenti, hogy csak egyféleképpen lehet gondolkodni a világról.
  • Nem az lenne az elkeserítő, ha mindenki ugyanazt szajkózná? [...]  Talán ez mutatja, hogy él a demokrácia.
  • Feltettem magamnak a kérdést, hogyha mondjuk 20 évvel ezelőtt történik a Notre-Dame leégése, akkor ugyanilyen reakciók jöttek volna vagy sem? [...] Nekem az volt az egyik nagyon negatív tapasztalatom, hogy negyed óra telt el a tűzeset felismerése után, és kiálltak és közölték, hogy biztos, hogy nem gyújtogatás történt. [...] De van egy olyan rossz reakció, hogy a szőnyeg alá kell söpörni, tehát ne engedjük azt, hogy ezek a kérdések a felszínen legyenek

Figyelmébe ajánljuk