Fél éve nem működik a mozgáskorlátozottakat segítő lépcsőlift a Kútvölgyi Tömbben

  • narancs.hu
  • 2024. november 8.

Belpol

A meghibásodott liftet már kicserélték, most a működési engedélyre várnak.

Fél éve nem működik a mozgáskorlátozottakat lépcsőkön átsegítő lift a Kútvölgyi Tömbben – írja a Népszava.

A lap egy olvasó beszámolójára hivatkozva írta meg, hogy a bejárat utáni lépcsőhöz telepített lift május óta nem működik. Az olvasó fényképeket is készített, amelyek egyikén a földön, egy egérfogó mellett elhelyezett tábla is látható, miszerint több mint tízmilliárd forint uniós pénzbe került a felújítás.

Hogyan juthatnak így el a mozgáskorlátozott betegek az emeleten lévő szakrendelőhöz? A biztonsági őr azt javasolta a kerekesszékes férjét kísérő olvasónak, hogy menjenek ki az épületből, vissza a Szilágyi fasori a kereszteződésig, ott aztán jobbra a János kórház és a Kútvölgyi közötti meredek úton tolja fel a kerekesszékben ülő férjét, ahol „akadálymentesen” juthatnak el a rendelőintézet első emeletére.

A lap szerint olvasójuk már májusban jelezte a betegjogi képviselőnek, hogy a lift nem működik, a lépcsőkön pedig nem tudja kerekesszékestől felcibálni a férjét. Több levélváltás is történt: az egyikben például arról tájékoztatta a betegjogi képviselő, hogy ő nem hatóságot képvisel, így konkrét panaszt kivizsgálni, állásfoglalást adni sem kompetens, de a panaszos levelet eljuttatta az intézmény igazgatójához, Szócska Gáborhoz.

Az igazgató aztán maga is sajnálkozott, hogy az új lépcsőlift még mindig nem üzemel, és "szánalmashoz közelinek" nevezte a helyzetet.

Mint írta, legutóbb azt a szóbeli információt kapta a műszaki illetékesektől, hogy a működési engedélyre vár a lift. Hozzátette, a hatósági engedélyezés pontos folyamata általa sem ismert.

A Népszava megkeresésére az intézmény kommunikációs munkatársa azt közölte, a meghibásodást a kórház többször is jelentette a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóságnak (KEF). Ennek eredményeképpen a rossz liftet a KEF szakemberei lebontották és helyette újat építettek, az új lift üzembe helyezéséhez azonban hatósági engedély szükséges, ez folyamatban van. Reményeik szerint ezt hamarosan megkapják, addig viszont a szakrendelő akadálymentes megközelítését a Kútvölgyi lejtő felől ajánlják.

(Címlapképünk illusztráció)

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.