Fotók: Orbán maszk nélkül várta a Kínából érkező szállítmányt a reptéren

  • narancs.hu
  • 2020. március 24.

Belpol

Mindenkivel összeütötte a könyökét.

Az MTI fotóinak tanúsága szerint kedden reggel újabb orvosi eszközök érkeztek Kínából a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre, amelyeket maga Orbán Viktor miniszterelnök és Palkovics László innovációs és technológiai miniszter fogadott.

Az ITM erről azt közölte, hogy a minisztérium és a Semmelweis Egyetem közös beszerzésének részét képező újabb szállítmány több mint 3 millió szájmaszkot, 100 ezer védőruhát, 100 ezer pár kesztyűt, 100 ezer koronavírus-tesztet és 86 lélegeztetőgépet is tartalmazott..

A gép fogadásánál bár körülötte sokan viseltek szájmaszkot, Orbánon nem volt ilyen, és láthatóan élvezettek ütötte össze a könyökét előbb a kínai nagykövettel,

Orbán Viktor a reptéren

Orbán Viktor a reptéren

Fotó: MTI/Kovács Tamás

 

majd a gép személyzetével,

Orbán Viktor a reptéren

Orbán Viktor a reptéren

Fotó: MTI/Kovács Tamás

 

végül pedig a szállítmányt is megfogdosta.

Orbán Viktor a reptéren

Orbán Viktor a reptéren

Fotó: MTI/Kovács Tamás

 

Orbán a Facebook-oldalára egy videót is kitett "befutott a keleti portyázók újabb szállítmánya" címmel.

Nyugtassa magát Naranccsal a kényszerű otthonlét idején!

Továbbra se érjék be a napi hírek özönével, hanem pillantsanak mögéjük! S tegyék ezt velünk! Járjunk együtt a dolgok végére! Kedves olvasóink, vészhelyzet van, s ilyenkor mindennél fontosabb a tisztánlátás. Ezért jó szívvel javasoljuk, hogy továbbra se érjék be a napi hírek özönével, hanem pillantsanak mögéjük! S tegyék ezt velünk!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.