Gyermek- és ifjúságvédelmi minisztériumot hozna létre a Vidéki Prókátor

  • narancs.hu
  • 2025. február 2.

Belpol

A kegyelmi botrányt elindító ismeretlen ügyvéd már egy új kormányt vizionál, a jelenlegire nem számít.

A kegyelmi ügy kirobbanásának első évfordulóján értékelte Facebook bejegyzésében a hazai gyermekvédelem és a társadalmi mobilitás helyzetét a Vidéki Prókátorként ismertté vált ügyvéd, aki tavaly elküldte a 444-nek és más független hírportáloknak is azt a kúriai döntést, amiből kiderült, Novák Katalin kegyelmet adott K. Endrének, a bicskei gyerekotthon volt igazgatóhelyettesének.

Szerinte az új kormányban egy olyan minisztériumra van szükség, ami képes a gyermek- és ifjúságvédelem, az esélyegyenlőség és a társadalmi mobilitás erősítésére. „Magyarország jövője ugyanis nem a betonban, a kőben és az akkumulátorban, és nem is a külföldi ipari és ingatlan-beruházások által előidézett, de a magyarok életminőségét érdemben nem javító GDP-növekedésben, hanem elsősorban a magyar emberek képességeiben rejtezik” – írta.

Az ügyvéd úgy látja, az elmúlt 1 év megmutatta, hogy „a jelenlegi hatalomra nem lehet és nem is érdemes számítani sem a gyermekvédelem, sem pedig a társadalmi mobilitás erősítése terén”, mert az „csak politikai alapon képes kezelni minden szakpolitikai kérdést és

politikai támadásnak tekint minden olyan megnyilvánulást, mely – akár a legjobb szándéktól vezérelve is – szakpolitikai hiányosságokra hívja fel a figyelmet”. 

A Vidéki Prókátor a kormányt a Bourbonokhoz hasonlította, mivel „szemmel láthatóan még a saját hibáikból sem tanulnak”. Úgy értékeli, hogy ha a hatalom megfelelően lépett volna fel a bicskei gyermekotthonban elkövetett súlyos bűnökkel szemben, akkor kegyelmi ügy sem lett volna.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.