Három dunakanyari ingatlan után egy zebegényi hotel is a Rétvári körüli alapítványokhoz került

Belpol

Szobon, Vácon és Zebegényben is értékes ingatlanokra tett szert a Rétvári Bence országgyűlési képviselő körül létrejött alapítványi hálózat. 

A minap számoltunk be róla, hogy Ferencz Gyöngyi, Szob polgármestere tőlünk tudta meg, a város egyik értékes épülete egy Rétvári Bencéhez köthető alapítványhoz került. A Narancs.hu most úgy értesült, hogy egy másik, szintén a képviselőhöz fűződő alapítvány megvásárolta a zebegényi Kenderes Hotelt

Így négy dunakanyari ingatlanról tudunk már, amit Rétvári köre bekebelezett. Vácon hetek óta áll a bál a Káptalan utca 16. alatt található épületegyüttes miatt, amit a kormány a választás után egy rendelettel az államilag jelentősen megtámogatott Dunakanyari Védegylet Alapítvány tulajdonába adott. De a képviselő környezetében létrejött alapítványok e mellett megszerezték az említett szobi ingatlant, illetve két zebegényit is. 

Zebegényi pavilonnal kezdődött

A Narancs.hu-n kívül több más újság is részletesen foglalkozott a Rétvári Bencéhez köthető alapítványi hálózattal, így például az Alfahír is. Mint megírták, Zebegényben megszereztek egy másik épületet is, a Millenniumi Dohány Pavilont. A Rétvári körül létrejött szervezetegyüttesnek az egyik jeles képviselője a Dunakanyari Védegylet Alapítvány, aminek Bajor Gergő Péter, a KDNP parlamenti frakciójának a titkára a kurátora. A szervezet székhelye Zebegényben a János-hegy utca 12. szám alatt található, csakúgy mint a Millenniumi Pavilon Közhasznú Alapítványné, aminek az első kurátora Ábrahám Katalin, korábbi újbudai önkormányzati képviselő volt (Rétvári Bence a Vác központú választókerület előtt Újbuda országgyűlési képviselője volt). 

 
Ábrahám Katalin, Harrach Péter és Rétvári Bence sajtótájékoztatót tart

Az alapítvány 2020. évre vonatkozó beszámolója szerint 1,1 milliárd forintot kapott az Emberi Erőforrások Minisztériumától (aminek Rétvári Bence a parlamenti államtitkára, miniszterhelyettese) a zebegényi Millenniumi Dohány Pavilon felújítására. Az ingatlan tulajdoni lapja szerint az épületet egy bizonyos Családháló Alapítvány tulajdonolja; a siófoki székhelyű szervezetnek – ami 2015-ös fennállása óta rendszeresen kap kisebb-nagyobb támogatásokat a minisztériumtól – jelenleg is Ábrahám Katalin a kurátora. Az alapítvány 2017-18-ban 137 millió forintot kapott az Emmitől a pavilon megvásárlására. 

Magyarul Rétvári Bence minisztériuma finanszírozza két hozzá köthető alapítvány számára az épület megvásárlását és felújítását.

Egyébként Jakab Péter frissen újraválasztott Jobbik-elnök a kampányban még azt vélelmezte, hogy a pavilon felújítására szánt pénz átszivárog a fideszes képviselő kampányába. 

Egy hotel is a zsebben

Megnéztük, hogy az említetteken túl vannak-e még olyan ingatlanok, amelyek Rétvári köréhez kerültek. Így szereztünk tudomást arról, hogy a Millenniumi Pavilon Közhasznú Alapítvány megvette a szintén zebegényi Kenderes Hotelt. 

 
A Kenderes Hotel Zebegényben
Forrás: Wikipédia

Az ingatlan tulajdoni lapja szerint a szállodát korábban egy bt. tulajdonolta, a Millenniumi Pavilon Közhasznú Alapítványhoz tavaly került. Az 1380 négyzetméteres ingatlan a kép tanúsága szerint remek Dunára néző panorámával rendelkezik. 

A Google keresője jelenleg azt jelzi, hogy a hotel bezárt, nem üzemel. Megkerestük az alapítvány jelenlegi kurátorát azzal kapcsolatban, hogy milyen terveik vannak az ingatlant érintően, illetve hogy milyen pénzből vásárolták meg. Ha érkezik tőle válasz, közölni fogjuk. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Vezető és Megvezető

Ha valaki megnézi a korabeli filmhíradókat, azt látja, hogy Hitlerért rajongtak a németek. És nem csak a németek. A múlt század harmincas éveinek a gazdasági válságból éppen csak kilábaló Európájában (korántsem csak térségünkben) sokan szerettek volna egy erőt felmutatni képes vezetőt.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.

Próbaidő

Az eredetileg 2010-es kötet az első, amelyet a szerző halála óta kézbe vehettünk, immár egy lezárt, befejezett életmű felől olvasva. A mű megjelenésével a magyar nyelvű regénysorozat csaknem teljessé vált. Címe, története, egész miliője, bár az újrakezdés, újrakapcsolódás kérdéskörét járja körül.