Korábban orvosok, ápolók, műtősök, adminisztratív dolgozók lázadtak az ellen, hogy a Honvédkórházban honvédségi állományba kerüljenek, és így a katonákra vonatkozó szigorú szabályok alá vonják őket.
Tömegesen hagyhatják ott a dolgozók a Honvédkórházat, mert nem akarnak honvédségi állományba kerülni
A Népszava információi szerint hétfőig kell dönteniük a Honvédkórház dolgozóinak, vállalják-e a honvédségi státuszt vagy elveszítik a munkájukat. Ahogy azt a lap írja, a kórház hét fővárosi és öt vidéki telephelyén több ezer civil alkalmazottnak, például orvosoknak, ápolóknak és más szakdolgozóknak kell eldönteniük, hogy belemennek-e a státuszváltásba.
A Népszava szerint vannak, akik szerint a túlóratörvénnyel egy időben megszavazott változtatások túlzóan korlátozottak lettek.
A kormány agyréme, a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetre hivatkozva például a munkáltató például előzetes értesítés nélkül is elrendelheti, hogy mint honvédelmi alkalmazott bárhol, bármikor teljesítsen ügyeletet. És vannak passzusok, melyek korlátozzák a véleménynyilvánítási és gyülekezési szabadságot. De három napnál hosszabb külföldi nyaralásra is például csak előzetes engedéllyel lehetséges elutaznia a kórház dolgozóinak.
Bár a változtatásokkal béremelkedés is jár: idén havi bruttó 39200 forintos bérkiegészítés jár. Ezzel szemben viszont elbukják a Honvédkórház alkalmazottai az egészségügyi pótlékaikat, azaz korántsem biztos, hogy mindenki jobban fog járni.
A lap információi szerint, úgy tűnik, a tömeges tiltakozás elmarad. A leghangosabban tiltakozó hat orvost múlt héten a honvédelmi miniszter magához rendelte, és ott elismerte, hogy az új szabályokat eredetileg tényleg a laktanyákban szolgálókra szabták, de semmi gond, így is át fogják vinni a munkaszerződések átírását. A megbeszélésről a lap szerint harci kedvüket vesztve távoztak az orvosok, végül valószínűleg csak páran mondanak majd fel a változtatások miatt.