Honoráriumot és útiköltséget sem fizetett Tucker Carlsonnak az MCC

  • narancs.hu
  • 2023. augusztus 31.

Belpol

Az amerikai megmondóember ezek szerint másodszor tartott olyan előadást ingyen Magyarországon, amiért máshol dollárok tízezreit kéri el.

„Ahogy 2021-ben, úgy az idei rendezvényen sem fizetett az MCC előadói, fellépői díjat Tucker Carlson úrnak, útiköltséget sem térített” 

– adta a tömör választ a magyar kormány tehetséggondozója (és most már a könyvpiac jelentős részének irányítója), a Mathias Corvinus Collegium (MCC) kommunikációs osztálya lapunknak arra a kérdésére, hogy mennyi pénzért lépett fel augusztus 23-án az amerikai republikánusok jobbszélének kedvenc megmondóembere, Tucker Carlson Budapesten. 

A helyzet azért is izgalmasabb mint a 2021-es, mert azt még azzal magyarázták, hogy Carlsonnak a munkahelye, a Fox TV fizette ki az utazást, és ha már itt volt, akkor haknizott egyet az MCC rendezvényén, de azóta Carlsont már kirúgták onnan, jelenlegi adása pedig azon a Twitter-utód X-en megy, ahol hivatalosan egy fillért sem keres produkciójával. Carlson ehhez képest még Orbán Viktorral is interjúzott, állítása szerint főleg azért csodálva a magyar miniszterelnök munkáját, mert kezelni próbálja a születési rátával kapcsolatos problémákat.

Arról nem találni friss információt, hogy Carlson alapesetben mennyiért tart előadásokat, de 2021-ben még 70 ezer dollár volt az ára egy budapestihez hasonló hakninak. Bár mivel Carlson dollármilliókat keresett a Foxnál, valószínűleg simán kifizethet egy magyar utazást, összességében fogalma sincs senkinek, kapott-e bárhonnan honoráriumot, vagy tényleg Orbán Viktor iránti rajongását akarta kimutatni a nyár végén.

Arról, hogy milyen háttérrel és miért lett Tucker Carlson a magyar közpénzmédia egyik atyaúristene épp, és összességében hogy értékelte az MCC David Pressman amerikai leférgezését és a magyarokat az oroszokkal párhuzamba állítást is tartalmazó előadást, arról e heti lapszámunkban írtunk:

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.