Megy Jakab után a Jobbik Pest megyei elnöke is

  • narancs.hu
  • 2022. augusztus 13.

Belpol

Zágráb Nándor közleménye már az új mozgalom nevét viselő e-mail-címről érkezett.

Lemond Pest megyei elnöki tisztségéről, felügyelő bizottsági tagságáról, és kilép a Jobbikból Zágráb Nándor – olvasható a közleményben, amely a Nép Pártján mozgalom nevét viselő e-mail-címről érkezett a Magyar Narancs szerkesztőségéhez.

 Jakab Péter kiszorítása a Jobbikból az utolsó csepp volt a pohárban – indokolta döntését Zágráb Nándor. 

 A politikus azt írja, a napokban megdöbbenve figyelte, hogy az eddig Európa-pártinak tartott Jobbik átsodródott az Európa egységét veszélyeztetők táborába, legalábbis Zágráb így értékeli a párt népszavazási kezdeményezését

 „Fel lehet tenni a kérdést, hogy Gyöngyösi Márton felkészületlensége vagy Magyarország Európából való kiszakítása az indítvány mozgatórugója. A zavaros magyarázkodásokból nem derült ki az igazság. A következmény viszont az, hogy a Jobbik elveszíti Európa-párti szavazóit, és felsorakozik a két másik Európa-ellenes párt, a Fidesz és a Mi Hazánk mellé” – érvel a lemondott Pest megyei elnök.

 
Jakab Péter és Zágráb Nándor. Forrás: Zágráb Nándor Facebook-oldala
 

 Zágráb úgy látja, hogy Gyöngyösi Márton, a párt új elnöke pénteken „a Fidesz összes rágalmát felhasználva, a nyilvánosság előtt brutálisan hátbatámadta Jakab Pétert”, aki pedig a Jobbik legnépszerűbb politikusa, a vidék hangja, Orbán Viktor legnagyobb ellenfele. Azzal, hogy Jakab ezek után bejelentette, kilép a pártból, Zágráb szerint a Jobbik elvesztette a politikai kapcsolatot a vidéki Magyarországgal.

„Gyorsan sikerült, pár hónap alatt. Mindent amiért közösen dolgoztunk. Ebben a helyzetben nekem is döntenem kellett. Továbbra is az európai értékek megőrzését és a vidék érdekképviseletét tartom a legfontosabb feladatomnak. Csatlakozom Péterhez, maradunk a nép pártján!” – közölte Zágráb Nándor.

Ez történik épp a Jobbikkal:

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.