Karácsony: "Győztünk!"

  • narancs.hu
  • 2019. június 26.

Belpol

Hivatalosan még nem volt eredmény, amikor az egyik jelölt bejelentett valamit a Facebookon.

Még javában zajlott az előválasztás szervezéséért felelős aHang nevű civil szervezet sajtótájékoztatójának az előkészítése, amikor az egyik jelölt, Karácsony Gergely kiírta a Facebook-oldalára, hogy "Győztünk!"

Ez feltehetően azt jelenti, hogy ő kapta a legtöbb szavazatot a közel 70 ezer embert megmozgató előválasztáson, tehát ő lehet ősszel Tarlós István kihívója. Persze az sem zárható ki, hogy arra gondolt, az egész előválasztással az ellenzék úgy általában győzött.

Mint arról korábban beszámoltunk, nemrég Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke is olyat posztolt, ami Karácsony győzelmére utal. Gyurcsány összegzésképp írt előválasztási benyomásáról a Facebookon. És érdekes módon nagyon dicséri Karácsony Gergelyt. Mindez azért érdekes, mert nem is olyan rég a Narancsnak adott interjújában egészen mást állított Karácsony képességeiről.

Frissítés

Karácsony Gergely nyerte a budapesti előválasztást 48,9 százalékkal. Eszerint Karácsony lesz Tarlós István kihívója az ellenzék oldaláról. A 68 363 szavazatból 33 356 szavazatot szerzett.

Kálmán Olga, a Demokratikus Koalíció jelöltje, 25 093 szavazatot kapott, ez 36,8 százalékot jelent, míg a momentumos Kerpel-Fronius Gábor 9792 voksot gyűjtött be, ami 14,3 százaléknak felel meg.

Karácsony közel 50 százalékkal nyerte az előválasztást

Pontosabban 48,9%-kal. Ő lesz ősszel Tarlós István kihívója ellenzéki oldalról. Forrásaink szerint az MSZP-DK jelöltje kapta a legtöbb szavazatot az ellenzéki előválasztás ma zárult második fordulóján, amin hárman indultak. Információink szerint - amit az időközben elkezdődött sajtótájékoztatón is megerősítettek - a független, DK által támogatott Kálmán Olga 36,8 százalékot, a Momentum jelölte Kerpel-Fronius Gábor pedig 14,3 százalékot kapott.

Figyelmébe ajánljuk

A végtelenített Simonka-per a bírói függetlenség árnyékában

A Simonka-per bírája, Laczó Adrienn lemondása nem a politikus elleni büntetőperről szól, de azt (is) nagymértékben befolyásolja. Egyrészt a szemünk előtt játszódik le egy irreálisan elhúzódó elsőfokú bírósági eljárás, másrészt a bírósági szervezet súlyos rendszerhibái mutatják, hogy egy tárgyalás hogyan fordul bohózatba és mi lesz a bírói autonómiával.