Kovács Zoltán levelet küldött azoknak a kutatóknak, akik lediktatúrázták Magyarországot

  • narancs.hu
  • 2020. május 29.

Belpol

És bocsánatkérést vár.

Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár levelet írt Heino Nyyssönen finn kutatónak, aki harminc éve foglalkozik a magyar politikával. A témában korábban könyvet is írt A demokrácia lebontása Magyarországon címmel. Kovács azt nehezményezi, hogy a Turkui Egyetem történész-politológusa diktatúrának nevezte Magyarországot a koronavírus miatt bevezetett különleges jogrend miatt.

„Minthogy az állítása alaptalannak bizonyult, fel szeretném kínálni a lehetőséget, hogy bocsánatot kérjen. A bocsánatkérés nem csak Magyarország megválasztott kormányának jár, de a magyarok nagy többségének is, akik az elmúlt hónapokban párthovatartozástól függetlenül fejezték ki támogatásukat a kormány intézkedései iránt, és példaértékű egységet és elhivatottságot mutattak a betartásukban” – idézi az Index Kovács levelét.

„Harminc éve kutatom a magyar politikát. Úgy látszik, veszélyesnek tartanak, mert kritikus vagyok” – mondta Nyyssönen a lap megkeresésére.

A portál úgy tudja más finn kutató kapott ilyen levelet, illetve az osztrák Kurier főszerkesztője is, akit a bécsi magyar nagykövet szólít fel bocsánatkérésre.

TASZ, Amnesty, Helsinki: nem ér véget a határozatlan ideig tartó rendeleti kormányzás

A kormány vissza tud, és vissza is fog élni a járvány kapcsán megszerzett hatalmával - vélik a civilek. Közös gyorselemzést adott ki a TASZ, az Amnesty International és a Magyar Helsinki Bizottság a kormány legújabb, a veszélyhelyzet megszüntetéséről rendelkező törvényjavaslatairól.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.