Magyar Péter: Tóniék megtalálták rajtam a fogást

  • narancs.hu
  • 2024. február 14.

Belpol

A Mandineren luxusórának nevezik, amit 3000 euróért vett. Ő viszont most Orbánról is megoszt egy pénzes történetet.

„Szakértő: Milliós luxusórával a kezén adott interjút a Partizánnak Magyar Péter” – ezzel a címmel közölt cikket szerdán a Mandiner.

A hírportál a Beszéljünk órákról Facebook-oldal elemzését idézi, amely szerint Magyar órája, amit az interjú közben viselt, 1,2 millió forintot érhet.

A Mandiner emlékeztet, az exférj felrótta a kormánynak, hogy nem szolidáris az elesettekkel. 

Magyar Péter ironizáló Facebook-posztban reagált a cikkre, mondván,

„Tóniék” alighanem megtalálták rajta a „fogást”. 

Arról ír, hogy 7-8 évvel ezelőtt, még diplomata korában Brüsszelben 3000 euróért vette azt a karórát, amelyet interjú közben viselt. Nagyon szereti, eddig egyszer kellett javíttatni. 

A posztból kiderül, hogy az órát bankkártyával vette. Ennek azért van jelentősége, mert aztán megoszt egy hihető történetet a miniszterelnökről:

„Ekkortájt történt, hogy az egyik Európai Tanács szünetében miniszterelnök úr előkapott a zakója zsebéből egy köteg 500 euróst és megkérte az egyik kollégát, hogy vegyen a lányának valami különleges teát. Hiába mondta szegény, hogy az 500 euróst nem fogadják el a boltban… Mert ugye csak a készpénz!”

A Narancs.hu forrása szerint tény, hogy sokan nem adnak ki ennyi pénzt órára, de a vezető beosztásúak körében ez, amit Magyar Péter viselt, inkább középkategóriás holminak számít. Vagy ha tényleg luxusórának nevezzük, akkor kell találni egy másik kifejezést a 20 milliós és annál többe kerülő órákra.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.