Szerbiába is magyar követségi autóval szöktették Gruevszkit

  • Narancs.hu/MTI
  • 2018. november 16.

Belpol

Már csak az a kérdés, hogyan jött be a politikus Magyarországra.

Nikola Gruevszki volt macedón kormányfő az 55A05-s rendszámú követségi gépjárműben lépte át a montenegrói-szerb határt november 11-én 22 óra 16 perckor, vele utazott Császár József első beosztott, valamint Félegyházi Csaba konzul - írta meg a hvg.hu a podgoricai Vijesti című lapra hivatkozva.

A lap megerősítette, hogy Gruevszki Albánia felől érkezett a tiranai magyar nagykövetség járművével, ahol ugyancsak a két diplomata tartózkodott még rajta kívül. A HVG úgy értesült, hogy a volt macedón miniszterelnök valószínűleg a belgrádi magyar nagykövetség autójával folytathatta az útját, mert ez a legbiztonságosabb megoldás, hiszen ebben az esetben csak közlekedési szabálysértés miatt állíthatták meg volna őket.

Arról, hogy Gruevszki régi barátja Orbán Viktornak, pontosan hogyan alakult a viszonyuk korábban és milyen orosz szál van a háttérben, ebben a cikkünkben olvashat részletesen:

A természetvédelem után most a műemlékvédelmet nyírja ki a kormány

A területtel foglalkozó helyettes államtitkárság kétharmadát rúgták ki. Nem sokkal az után, hogy az Agrárminisztérium természetvédelmi szakfőosztályainak majd felét kirúgták, itt a következő áldozata a kormány bürokráciacsökkentő intézkedéssel. Kormányzati szinten gyakorlatilag megszűnik a régészeti államigazgatás és a műemlékvédelem szakmai képviselete - írja az egy olvasói forrására hivatkozva.

Figyelmébe ajánljuk

Amit csak ők tudnak

A nu metalon felnőtt generáció, azaz a mai negyvenesek visszavonhatatlanul az öregedés jelének tekinthetik, hogy kedvenc irányzatuk esetében az újat jelölő „nu” annyira indokolatlan, hogy a legfontosabb zenekarok – már amelyik még aktív – mind elmúltak 30 évesek.

Hová futnál?

  • - ts -

Az Ezüst csillag egy amerikai katonai kitüntetés, afféle vitézségi érem, nagy csaták nagy hőseinek adják, 1932 óta.

Cserbenhagyás

  • - ts -

A moziból nézve az Egyesült Államok tényleg a világ csendőre: minden korban megvannak a háborús veteránjai. De nem bánik szépen velük.

Irányított hálózatok

  • Molnár T. Eszter

A csoportterápiák általában vallomásos körrel indulnak. Valahogy így: Eszter vagyok, és hiszek a csodákban.

Kozmikus dramaturgia

E csoportos kiállítás nem csupán egy csillagászati vagy mitológiai témát feldolgozó tárlat, sokkal inkább intellektuális és érzéki kaland, amely a tudomány és a művészet határmezsgyéjére vezet.

A klezmer szelleme

Egykor szebb volt a zsinagóga belseje, amely most Művészetek Házaként funkcionál Szekszárdon. Igaz, a kettő között volt csúnyább is. A ház 1897-ben épült a grazi építész, Hans Petschnig tervei alapján, aki a helyi Bodnár-ház és az Újvárosi templom tervezője is.

Aki a hidegből jött

Bizonyára a titkosszolgálatok működése iránti nem szűnő érdeklődés is magyarázza, miért jelenik meg oly sok e tárgyba tartozó elemzés, átfogó történeti munka, esettanulmány, memoár, forrásközlés.