Magyarázkodik a médiahatóság: ezért szűnik meg a Music FM és a Sláger FM

  • Narancs.hu/MTI
  • 2018. november 16.

Belpol

A médiatanács "súlyos jogsértések miatt" nem hosszabbította meg a Sláger FM és Music FM szerződését - írja az MTI.

A Médiatanács nem hosszabbította meg a Sláger FM és Music FM szerződését - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Kommunikációs Igazgatóság az MTI-vel pénteken.

A Sláger FM szolgáltatója a Budapest 103,9 MHz jogosultságon kérelmezte szerződése megújítását, de többször is súlyosan megsértette a gyermekek kiemelt védelmére vonatkozó törvényi rendelkezéseket, emiatt szerződése nem újítható meg a médiatörvény alapján.

A Music FM Budapest 89,5 MHz-re vonatkozó kérelme esetében ugyancsak törvényi kizáró okok merültek fel. A szolgáltató több alkalommal súlyosan vétett a gyermekek védelmére vonatkozó szabályok ellen, adatszolgáltatási kötelezettségét több ízben megsértette és médiaszolgáltatási díjtartozása is volt kérelme előterjesztésekor - áll NMHH Kommunikációs Igazgatóság közleményében.

Andy Vajnáék korábban leakartak csapni a Sláger FM-re, de falakba ütköztek

A hvg.hu már a mai napon korábban értesült a hírről, itt szemléztük. Mint ismert, a Music FM Nyerges Zsolthoz, Simicska Lajos volt üzlettársához, a Sláger FM pedig egy román üzletemberhez tartozik.

2016-ban Andy Vajna TV2-tulajdonos, filmügyi kormánybiztos kiszemelte a román üzletember, Radu Morar érdekeltségéhez tartozó Tematic Media Group Kft.-t, ami többek között a Sláger TV-t, a Fishing and Huntingot és a DoQ-t üzemelteti. A nol.hu megkereste akkor a társaságot, akik jelezték, nem folytatnak Vajnáékkal tárgyalásokat. Morar ugyanis visszautasította a vételi ajánlatot, meg akarta tartani médiavállalkozásait.

A Music FM engedélyének megtagadása pedig a Simicska-portfólió beszántásának a része, hisz ismeretes a választások eredményének értelmében a korábban a Fideszhez köthető, később kegyvesztetté vált vállalkozó elengedte a médiaérdekeltségeit.

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát.