Megdőlt a melegrekord Budapesten

  • Narancs.hu/MTI
  • 2022. december 25.

Belpol

December 24-én a lágymányosi meteorológiai állomáson 13,1 Celsius-fokot mértek.

Megdőlt a fővárosi melegrekord szombaton Budapesten: a lágymányosi állomáson 13,1 Celsius-fokot regisztráltak – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap a Facebookon.

Ez az érték több tizedfokkal túlszárnyalta a korábbi, 1958-as rekordot, amit Budapesten Istvánmezőn mértek. Az az érték 12,5 fok volt.

A bejegyzés szerint még ennél is melegebb, 13,3 fokot mértek a főváros közigazgatási határán kívül, a budakeszi állomáson december 24-én.

A meteorológiai szolgálat honlapjáról az derül ki, Szilveszterkor hasonlóan enyhe idő várható.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Mi az üzenete a Hadházy Ákos és Perintfalvi Rita elleni támadásoknak?

Bő húsz éve elvetett mag szökkent szárba azzal, hogy egy önjelölt magyar cowboy egyszer csak úgy döntsön: erővel kell megvédenie gazdáját a betolakodótól – ha jóindulatúan szemléljük a Hadházy Ákossal történteket. Ennél valószínűleg egyszerűbb a Perintfalvi Ritával szembeni elképesztően alpári hadjárat: nem könnyű érveket hozni amellett, hogy ez valaminő egyéni ötlet szüleménye.

Mi nem akartuk!

A szerző első regénye a II. világháború front­élményeinek és háborús, illetve ostromnaplóinak inverzét mutatja meg: a hátországról, egészen konkrétan egy Németváros nevű, a Körös folyó közelében fekvő kisváros háború alatti életéről beszél.

Mit csinálsz? Vendéglátózom

Kívülről sok szakma tűnik romantikusnak. Vagy legalábbis jó megoldásnak. Egy érzékeny fotográfus meg tudja mutatni egy-egy szakma árnyékos oldalát, és ezen belül azt is, milyen azt nőként megélni. Agostini, az érzékeny, pontos és mély empátiával alkotó fiatal fotóművész az édesanyjáról készített sorozatot, aki a családi éttermükben dolgozik évtizedek óta.