Tavaly január végén országszerte 20 ezer tanár vett részt a pedagógusszervezetek kétórás sztrájkján, amely az első országsztrájk volt. Debrecen önkormányzati fenntartású televíziója is beszámolt az esetről, mely rendszeresen használja az MTVA anyagait a ripotjaihoz. Borsos Tamás testnevelőtanár nyilatkozatát is közölték, akivel a tiltakozás napján készített interjút a köztévé.
A történtekről beszámoló 444.hu cikke szerint M1 riportján úgy vágták meg Borsos nyilatkozatát, mintha elégedett lenne a fizetésével, pedig ennek az ellenkezőjéről beszélt. Eredetileg azt mondta a debreceni televíziónak, hogy
„feleségemmel nagyon sokszor téma mostanában a méltánytalan fizetés. Gondolkodunk, a jövőbe tekintünk, gondolkodunk külföldben.
Azt halljuk barátoktól, rokonoktól, akik kinn dolgoznak, tanítanak, hogy jóval a többszörösét keresik az itthoni fizetésnek. Ez nagyon bosszant és frusztrál bennünket”.
Az M1. jauár 31-ei híradójának adása azonban teljesen más képet fest. Ebben arról számoltak be, hogy a tanárok ötöde vett részt a sztrájkban, és megszólaltatték Borsos, akinek csak az első szavait vágták be. A pedagógus ekkor azt mondta, „most van egy egzisztenciánk. Mi pedagógusok, így együtt, nem panaszkodunk olyan szinten a fizetésre, mert így boldogulunk, a hiteleinket tudjuk fizetni, a gyermekeinket el kell látni, nem kell félnünk a holnaptól.” Az idézet azt a látszatot kelti, mintha általában beszélne a pedagógusokról, miközben csak annyit állít, hogy mivel a szintén pedagógus felesége is dolgozik, ezért nem kell nélkülözniük.
Az esetet nyilvánosságra hozó lapnak azt mondta Borsos Tamás, hogy „azzal kezdtem, hogy mivel a feleségemmel mindketten tanárként dolgozunk, közösen valahogy elboldogulunk, nem kell egyik napról a másikra élni, de ha a jövőbe tekintünk, nem látjuk, hogyan tudunk továbblépni, csak ha külföldre megyünk. Rettentően frusztráló így az élet. Ezt a részt már kivágták az adásból. Azt is elmondtam, hogy az emberi méltóságunkat sérti a jelen helyzet, és gyakran megalázó helyzetben érezzük magunkat a gyerekeink és a szüleink előtt”.