Nem kért bocsánatot a Fidesz a Szikra Mozgalom ártatlanul megbélyegzett tagjától

  • narancs.hu
  • 2023. május 2.

Belpol

Jámbor András hiába vitte be a parlamentbe Dobos Krisztinát, akit a kormánypárt politikusai azzal vádoltak, hogy részt vett az „antifa támadásban”.

„Tizennégy nap, amit önök, az önök rendőrsége egy ártatlan ember életéből elvett, ennyi ideig volt letartóztatásban a Szikra Mozgalom aktivistája, akiről múlt hét csütörtökön a rendőrség végre kimondta, hogy nem követte el azt a bűncselekményt, amivel vádolták” – kezdte napirend előtti felszólalását a parlament keddi plenáris ülésén Jámbor András a hvg.hu beszámolója szerint.

A Párbeszéd politikusa ezzel arra utalt, hogy nemrég megszüntették az eljárást Dobos Krisztina, a Szikra Mozgalom aktivistája ellen, akit azzal vádoltak, hogy részt vett a február közepi brutális támadásban, amikor a kitörés napi megemlékezések után egy, feltehetően szélsőbalos csapat viperával és gázsprayvel támadt rá egy katonaruhát viselő férfira. A gyanúsítást arra alapozták, hogy a nő dzsekije és sálja hasonlít az egyik támadó öltözetére, illetve hogy lájkolt egy posztot Facebookon. A szélsőjobboldali portálok és a kormánymédia ezután indított lejárató kampányt a nő ellen.

Tegyünk igazságot! Ártatlanul került börtönbe egy honfitársunk, miközben a végrehajtói maffia tagjai szabadon futkoshatnak!

Tegyünk igazságot! Ártatlanul került börtönbe egy honfitársunk, miközben a végrehajtói maffia tagjai szabadon futkoshatnak! – napirend előtti felszólalásom a parlamentben

Posted by Jámbor András on Tuesday, May 2, 2023

Jámbornak személyes érintettsége is volt az ügyben, mivel a Szikra Mozgalom tagjaként lett képviselő, a kormánypárti média és kormánypárti politikusok vele kötötték össze az ügyet, a nőt a munkatársaként „azonosították”, mert mozgalmi társaként egy fotón közösen szerepeltek. Parlamenti felszólalásában Jámbor megemlítette, hogy

meghívta az ülésre vendégként Dobos Krisztinát, aki ott ül a teremben, így a kormánypárti válaszadónak lehetősége lenne bocsánatot kérni tőle, amiért ártatlanul vádolták meg.

Jámbor napirend előtti felszólalására Rétvári Bence, a Belügyminisztérium miniszterhelyettese válaszolt, de nem kért bocsánatot Dobos Krisztinától. Inkább keményen bírálta Jámbor Andrást, amiért antifa mozgalmakat támogat, amelyeknek szerinte semmi keresnivalójuk Magyarországon.

Jámbor felszólalásában külön megszólította Kocsis Máté Fidesz-frakcióvezetőt, akinek így a „személyes érintettség okán" az ülést vezető Kövér László házelnök később szót adott. Azonban ő sem kért bocsánatot a Szikra Mozgalom tagjától, indoklása szerint már csak azért sem, mivel „én ennek a hölgynek a nevét soha ki nem ejtettem”.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódás és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Münster egén

Több mint húsz év telt el azóta, hogy az HBO bemutatta Tom Hanks és Steven Spielberg háborús sorozatát, az elég szerencsétlen magyar fordításban Az elit alakulatként futó Band of Brotherst.

Aki soha nem járt Tulsában

  • - turcsányi -

Mathew Brady a fotográfia történetének kétségkívül kimagasló alakja, az első fotoriporter, az első PR-szakember, az első bármi.

Elsüllyedt Budapest

„Szép Ernő előbb népszerű költő volt, azután divatos színpadi szerző lett, regényei irodalmi szenzációknak számítottak, azután egy időre szinte teljesen megfeledkeztünk róla” – írta Hegedűs Géza 1976-ban, A magyar irodalom arcképcsarnoka című portrékötetében. 

Búcsú a gonosztól

A német író, Otfried Preuβler (1923–2013) művei közül itthon leginkább a Torzonborzról, a rablóról (eredeti nevén Hotzenplotz) szóló történeteket ismerjük.

Kedvezmény

Az idén 125 éves Közlekedési Múzeumot bombatalálat érte a 2. világháborúban, az épület és a gyűjtemény nagy része elpusztult. Csak 1965-ben nyílt meg újra, majd ötven éven át működött, a hiányosságai ellenére is hatalmas érdeklődés mellett. A Liget-projekt azonban a Közlekedési Múzeumot sem kímélte, 2015-ben bezárták, 2017-ben lebontották.

Isten nevében

Egy gyermek ára: három miatyánk, két üdvözlégy – pimf összeg, mindenkinek megéri, vevőnek, eladónak, az üzlet hivatalos tanújának (ezúttal a Jóisten az, lakcím, anyja neve, három példányban), de legfőként a Fidesznek. Most még pénzbe se kerül: alsónadrágokban fizetik ki a papságot. Választások jönnek, tartják a markukat, lökni kell nekik valamit, hogy misézés közben rendesen korteskedjenek, Isten akarata szerint.

Távolságtartás

A három még logikus és észszerű. Sőt, a három elvárható (a Tisza Párt és az MKKP potenciális szavazói szemszögéből mindenképpen), s aligha sérelmezhető (a rivális pártok híveinek perspektívájából) – ennyi kerületi polgármesterjelölt kell ugyanis a fővárosi listaállításhoz. És már miért ne állítana listát, miért is ne akarna bejutni a Fővárosi Közgyűlésbe Magyar Péter pártja és az MKKP? Hisz’ nem csak a szűk pártérdek, hanem demokratikus közéletünk, illetőleg közéletünk demokratikusságának imperatívusza is azt követeli, hogy ha egy párt van, létezik és kitapintható közösségi igény is van rá, az méresse meg magát a nemes versenyben, és a verseny legyen nemes!

Mint parton a hal

  • Földényi F. László

Pontosan húsz évvel ezelőtt egy német napilap többeket megkérdezett, mit várunk mi, magyarok a küszöbön álló EU-csatlakozástól. Én akkor habozás nélkül ezt válaszoltam: Komp-ország hajója végre kiköt – Nyugaton. Vagyis: Európában. A Fidesz épp ellenzékben volt. De már jóval korábban kiadta a velejéig antidemokratikus jelszót: „a haza nem lehet ellenzékben”, s előre tudni lehetett, merre kormányozzák majd a hajót, ha újra hatalomra jutnak.

„Mi nem tartozunk bele a nemzetbe?”

A Nemzeti Összetartozás Hídja egyelőre nem annyira a nemzet összetartozását, sokkal inkább azokat az emberi és eljárásjogi anomáliákat testesíti meg, amelyekkel ma Magyarországon egyre könnyebb bármilyen, NER-nek kedves beruházást végigvinni.

Dermedt figyelem

Az elbitangolt ellenzéki szavazók jó részét néhány hónap alatt becsatornázta Magyar Péter és a Tisza Párt. De mire jutnak így az elhagyott pártok?