Novák Előd Újbudán is leszedte a szivárványos zászlót

  • narancs.hu
  • 2020. augusztus 18.

Belpol

Szerinte garázdaság ilyet kitenni, és a művelődési házba sem mehet most be.

Miután vasárnap este leszedte a budapesti városházára kitett szivárványos zászlót, Novák Előd, a Mi Hazánk alelnöke ismét akcióba lépett, és a Facebook-oldalára kitett közleménye szerint "Újbuda önkormányzatát is megszabadította a szivárványos zászlótól".

Novák azt írta, hogy "a DK fővárosának minősülő Újbuda immár a homoszexualizmus fellegvára is lett", mert idén itt rendezik meg "az LMBTQP propagandasorozatának legtöbb rendezvényét".

Novák azt is sérelmezi, hogy önkormányzati művelődési ház egész augusztusban semmilyen más rendezvénynek nem biztosít helyet, "csak ennek a szexuális aberrációk közfeladatnak nem minősülő népszerűsítésének", ezért panaszt is benyújtott a jegyzőnek, mert szerinte kirekesztik őt ebből az önkormányzati intézményből "világnézeti okok miatt", "ugyanis a homoszexualitástól a pedofíliáig féltucatnyi devianciát propagáló rendezvénysorozat házirendje szerint a más véleményt képviselők nem vehetnek részt az eseményeken".

Novák kitér arra is, hogy Újbuda a szivárványos zászló kitűzése szerinte kimeríti a garázdaságot, mert sokakban megbotránkozást kelt, "ezért helyi önkormányzati képviselőként kötelességemnek éreztem a törvényes rend helyreállítását a szivárványos lobogó levonásával és eltüntetésével, egyúttal elvárom a garázda elkövetők rendőrségi előállítását". A Facebookon közzétett fotói szerint mindezt egy "Stop LMBTQP!" feliratú pólóban tette.

Azt is hozzátette, hogy miután leszedte a zászlót, egy "motoros bajtársa oldott kereket a szivárványos szeméttel".

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.