Orbán: „Egy kormánnyal szemben nem lehet csatát nyerni”

  • narancs.hu
  • 2025. március 21.

Belpol

A miniszterelnök péntek reggeli rádióinterjújában nem akarta fenyegetni a kereskedelmi láncokat, de úgy sikerült.

Az árrésstop tényleg beavatkozás a piaci folyamatokba, de jó lett volna, ha erre nem kényszerül rá a kormány – erről is beszélt Orbán Viktor miniszterelnök pénteken reggel a Kossuth Rádiónak adott interjúban, amely most Brüsszelben készült, a Közmédia Központban.

A kormányfő azt mondta, ő is jobban szeret olyan országban élni, ahol nincs szükség ilyen „vészbeavatkozásra”, a piaci folyamatokhoz azonban szerinte nincs köze annak, hogy „a kereskedelmi láncok a tejfölre 129 százalékot tettek rá”. Megemlítette, ezek a láncok „külföldi kézen vannak”. 

A miniszterelnök tudomása szerint most 760 termék ára csökkent 10 százalékot meghaladó mértékben.

„Szeretném, ha a külföldiek mnegértenék, a magyarokat nem lehet kifosztani, a 10 százalék körüli árrés legyen elég” – mondta. Ha ez az intézkedés nem lesz elég – mondta –, vannak még más eszközei is a kormánynak, de nem szeretne fenyegetőzni. „Egy kormánnyal szemben nem lehet csatát nyerni, ezt értsék meg” – üzente.

Az interjú a hvg.hu szemléje szerint kitért az áfacsökkentésre is, amelyet nem tart jó megoldásnak a miniszterelnök.

Orbán Viktor az interjúban beszélt a Pride-ot ellehetetlenítő törvénymódosításról.

A magyar kormányfő szerint

  • a szexualitás nem való az utcára, az azonos neműeknek is joguk van a szexualitáshoz, de ne vigyék az utcára
  • a hatóságok majd állást foglalnak az ügyben, hogy lehet-e nyílt utcán Pride-szerű rendezvényt tartani
  • és őt családapaként mindig is aggasztotta, hogy „ilyesmik történhetnek”.

 

 

 

A csütörtöki brüsszeli uniós csúcstalálkozón 26 állam közös nyilatkozatot fogadott el az ukrajnai háború ügyében, egyedül Magyarország nem csatlakozott.

Erről Orbán Viktor azt tartotta fontosnak elmondani a rádióban, hogy

  • ez a háború elveszett
  • nem kell nekünk, magyaroknak megijednünk attól, hogy egyedül vagyunk, mert kiderülhet, hogy igazunk van
  • a 26 állam „a háború folytatása mellett foglalt állást”
  • Ukrajna felvétele az Európai Unióba pénzügyi összeomlással járna
  • és ő már tavaly júliusban megjósolta, miután a „főnökökkel” beszélt, hogy az Unió ütemet tévesztett, és „nélkülünk rendezik el Európa jövőjét”.

 

 

A címlapképen Orbán Viktor miniszterelnök interjút ad a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában a brüsszeli Közmédia Központban 2025. március 21-én. Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.