Orosz Mihály Zoltán képviselőként folytathatja politikai ámokfutását

  • narancs.hu
  • 2019. október 15.

Belpol

Politikai karrierhír Nagykállóról.

Nagykállón lett önkormányzati képviselő Orosz Mihály Zoltán – írta meg a 24.hu.

A választási iroda adata szerint a négy fideszes mellett négy független képviselő alkotja majd a nagykállói testületet a következő öt évben.

Orosz Mihály Zoltán, a szomszédos város expolgármestere, aki leginkább az „érpataki modelltől” vált országosan is ismertté, de nevéhez fűződik több rasszista, antiszemita és homofób megnyilvánulás is, köztük az elhíresült akasztós-performansz is. Orosz iránt Érpatakon tavaly tavasszal rengett meg a bizalom, miután több tízmillió forint kiadással nem tudott elszámolni. A képviselő-testület ezért feloszlatta magát, az így emiatt kiírt időközi választást pedig elvesztette.

Vereségéről akkor azt közölte „Érpatak elesett. Egy világító tornyot ma ledöntöttek".

Úgy tűnik, Orosz Mihály Zoltán nem fejezte be politikai tevékenységét, csak áttette székhelyét Érpatakról Nagykállóra, ahová egyébként bukása után nem sokkal költözött. Több közösségi profilt is elindított ezt követően, köztük a Nagykállói Civil Kontroll, valamint a Nagykállói Civil Kontroll Ügyfélszolgálat és Jelzőrendszer nevűt, ahová rendszeresen tölt fel videókat, akár naponta többször is az általa tapasztalt „visszásságokról”.

A nagykállói polgármesteri székben a függetlenként induló Horváth Tibor ülhet. Horváth mindössze 200 szavazattal győzte le kormánypárti riválisát, akiről október elején írtuk meg, hogy jelenleg büntetőper zajlik ellene nagyobb vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt. Juhász Zoltánt és társait szeptember végén első fokon felmentették, ugyanis nem sikerült minden kétséget kizáróan bizonyítani, hogy a benzinkúton az önkormányzat kontójára magánszemélyek is tankoltak.

Figyelmébe ajánljuk

Gombaszezon

Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Huszein imám mártíromsága

Az Izrael és Irán között lezajlott tizenkét napos háború újra rádöbbentette a régió népeit: új közel-keleti hatalmi rend van kialakulóban. Az egyre élesebben körvonalazódó kép azonban egyre többeket tölt el félelemmel.

„A lehetőségek léteznek”

Úgy tűnik, hogy az emberi történelem és politika soha nem fog megváltozni. Kőbalta, máglyán égő „eretnekek”, százéves háborúk, gulágok… Vagy­is mi sohasem fogunk megváltozni. Reménytelen.

Taxival Auschwitzba

Idén áprilistól a francia közszolgálati televízió közel kilenc­órányi dokumentumfilm-folyamban mutatta be azt a három történelmi pert, amelyek során 1987 és 1998 között a náci kollaboráns Vichy-rezsim egykori kiszolgálóinak kellett számot adniuk bűneikről. A három film mindegyike más-más oldalról mutatja be a megszállás időszakát. A YouTube-on is hozzáférhető harmadiknak van talán a leginkább megszívlelendő tanulsága.

Lábujjhegyen

A hízelgéseknek, a geopolitikai realitásoknak és a szerencsének köszönhetően jól zárult a hágai NATO-csúcs. Azonban az, hogy a tagállamok vezetői jól tudják kezelni az Egyesült Államok elnökének egóját, nem a transzatlanti kapcsolatok legszilárdabb alapja.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.

„Még a nevén sem lehetett nevezni”

Az 50-es évek Amerikája elevenedik meg a Vágtázó lovakról című új amerikai film kockáin: Muriel és a koreai háborúból hazatérő férje, Lee Kaliforniába költözve szeretnének új életet kezdeni, ám betoppan hozzájuk Lee testvére, Julius, és felkavarja a viszonyokat. Kaszinó, lóverseny és tiltott szerelmek – Daniel Minahan mozija meglepő helyekre viszi hőseit. A rendezővel a korszakról, Douglas Sirkről és arról is beszélgettünk, milyen érzés játékfilmen dolgozni olyan sorozatok után, mint a Trónok harca vagy a Homeland.