Öt éve nem vándorolt ki ennyi magyar az országból

  • narancs.hu
  • 2023. április 9.

Belpol

Főként Németország, Nagy-Britannia és Ausztria felé vették az irányt.

2017-ben vándorolt ki annyi magyar küldöldre, mint tavaly: 26 500 ember – számolt be a Portfolio a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) előzetes adatai alapján. 

Ezzel megfordult a folyamat, melynek köszönhetően 2021-ben többen tértek haza, mint ahányan távoztak. Tavaly már kevesebben (21 900 fő) jöttek, zömében olyan magyar állampolgárok, akik külföldön születtek. 

A ki- és beköltözések 2021-es pozitív és 2022-es negatív egyenlege ugyanakkor megegyezett: a két évvel ezelőtti 9672-es többlet után tavaly 9450 fős lett a hiány.

A Portfolio szerint a távozók főként Németország, Nagy-Britannia és Ausztria felé vették az irányt, az Eurostat adatai alapján azokban az országokban él a legtöbb magyar. 

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Polt Péter írásbeli válaszából kiderül: azt sem tudja, miben folyik nyomozás

Elég súlyos ellentmondásra derült fény egy, az orosházi férfi kézilabdát érintő 1,3 milliárd forintos szabálytalan tao-felhasználási ügyben. A minden jel szerint költségvetési csalás gyanúja ügyében tett fel írásbeli kérdést Tóth Bertalan (MSZP) országgyűlési képviselő Polt Péter legfőbb ügyésznek, aki azt válaszolta, hogy az ügyben nem indult büntetőeljárás. A Narancs.hu-t korábban és most is az ellenkezőjéről tájékoztatta a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága.  A Sportállamtitkárság hallgat az ügyben.

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.