“Pancserpuccsot” emleget az Alapjogokért Központ vezetője

  • narancs.hu
  • 2025. január 5.

Belpol

Szánthó Miklós, a kormányközeli "civilszervezet" vezetője Magyarnak címezte posztját, de ezzel Orbánnak is beszólt.

Az előrehozott választások ötletéről, mint a szuverén Magyarország stabilitása elleni pancserpuccs-kísérletről – ezzel a címmel tett közzé hosszú eszmefuttatást a magát civilnek láttató, de a kormányzat propagandaeszközeként funkcionáló Alapjogokért Központ nevű szervezet vezetője, Szánthó Miklós. 

Mint a hvg.hu írja, a kormánypropagandát részben állami pénzből itthon és világszerte szajkózó “elemző- és kutatóintézetet” működtető magáncég tulajdonosa, Szánthó Facebook-posztját a közéleti-politikai témává vált előrehozott választások kérdése ihlette, és nekiment az ezt követelő Magyar Péternek. 

Úgy látja, ahogy a korábbi ellenzéki akciók, ez is csak egy elvetélt ötlet, célja pusztán “a hangulatkeltés, a demoralizálás, a szuverenista kormány legitimitásának kommunikációs aláásása – mondhatnánk, hogy

egy külföldi megbízásból tevékenykedő reklámügynök pancserpuccs-kísérlete”. 

Ám, ha az előrehozott választás követelése “pancserpuccs”, akkor Szánthó logikája alapján a legnagyobb pancserpuccsista maga Orbán Viktor, aki még ellenzékben, a Gyurcsány-, majd a Bajnai-kormány idején évente követelt előrehozott választásokat, de ötlete, ha el is jutott a parlamenti szavazásig, megbukott – emlékeztet a lap. 

Orbán Viktor az akkor ellenzéki Fidesz vezetőjeként előrehozott választást követelt például 2008 tavaszán, mondván, “az ország jelenlegi válságát” csak az oldhatja meg. De ugyanő 2007 februárjában, sőt később, 2009 márciusában is követelt előrehozott választást. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Pizsamapartizánok

Régen a film az életet utánozta (a vonat érkezett, a munkások a gyárból meg távoztak, csak hogy a klasszikusoknál maradjunk), ma már fordítva van: úgy akarunk viselkedni, mint kedvenc filmjeink szereplői, rájuk akarunk hasonlítani, azt akarjuk átélni, amit ők.

Amerikai legenda

Ez a film annyira áhítatos tisztelgés az Ed Sullivan nevű legenda előtt, hogy szinte észre sem vesszük, mennyire hiányzik belőle az Ed Sullivan nevű ember, aki egykor, a tévézés hőskorában a róla elnevezett, minden idők leghosszabb ideig létező és legnagyobb nézettséget elérő show-ját vezette – tulajdonképpen megteremtve a tv-show műfaját, mint olyat.

AI kontra Al Bano

A kisebb-nagyobb kihagyásokkal és különböző neveken, de 1987 óta létező Vasvári Színjátszó Fesztivál az alkalmi falusi színjátszóktól a független színházi szféra elismert társu­la­tai­ig terjedően reprezentálja a hazai nem hivatásos színjátszás különböző szintjeit.

Családban marad

A kiállításon apa és fia műveit látjuk generációs párba állítva, nemzetközi kontextusba helyezve és némileg rávilágítva a hazai üvegművészet status quójára.