Rónai az EP Pegasus-bizottsága elé idézné Varga Juditot és Völner Pált

  • narancs.hu
  • 2022. április 29.

Belpol

A DK európai parlamenti képviselője azt szeretné, hogy akik utasítást adtak a titkos megfigyelésre, vállalják tettük következményeit.

Varga Judit igazságügyi miniszter és Völner Pál korábbi államtitkár meghallgatását kezdeményezi Rónai Sándor (DK) európai parlamenti képviselő az EP Pegasus-bizottságában.

A képviselő pénteki sajtótájékoztatóján azt mondta, a bizottság alelnökeként javasolja a két magyar politikus meghallgatását a megfigyelési botránnyal kapcsolatban. 

„Hozzák nyilvánosságra, hogy kik ellen folyt törvénytelen megfigyelés, tudjuk meg azokat a neveket is, akik eddig nem derültek ki. Hozzák nyilvánosságra, hogy ki adott utasítást politikusok, újságírók és üzletemberek megfigyelésére, tételesen, minden illegálisan megfigyelt személy esetében külön-külön! Elvárjuk, hogy a Fidesz politikusai magyarázatot adjanak a törvénytelen megfigyelésekre, és vállalják a tetteik következményeit!” – mondta Rónai.

A sajtótájékoztatót itt lehet megnézni.

Az Európai Parlamentben idén februárban dőlt el, hogy vizsgálóbizottságot állítanak fel a Pegasus-ügy kivizsgálására, elsősorban a magyar és a lengyel kormány érintettsége miatt. Donáth Anna (Momentum) akkor azt mondta, hogy Orbán Viktor miniszterelnök meghallgatását is tervezik.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Orbán telefonon beszélt Putyinnal

  • narancs.hu

Az orosz elnök a Kreml közleménye szerint azt mondta a háborúról, az ukránok hozzáállása kizárja „a konfliktus békés rendezésének lehetőségét”.