A korábban a Rogán Antal által kidolgozott, államilag támogatott nemzeti lakáslottóról elhíresült cégé az a raktár, ahol a koronavírus-járvány alatt beszerzett lélegeztetőgépeket tárolják – tudta meg az RTL Híradó.
Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, a parlament Népjóléti Bizottságának ellenzéki tagjai hétfőn bejutottak abba a gödöllői raktárba, ahol 12 ezer lélegeztetőgép áll bontatlanul. A lefóliázott dobozokban a kormány szerint azok a lélegeztetőgépek vannak, amelyeket a koronavírus-járvány alatt szereztek be, a képviselők azonban nem nézhettek bele a dobozokba, elmondásuk szerint pedig a kérdéseikre sem kaptak választ az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) vezetőjétől. Így azt ugyan nem sikerült megtudniuk, hogy miért éppen ebben a raktárban tárolják a lélegeztetőgépeket, viszont kiderült, hogy a raktározás évente nettó 780 millió forintba, azaz áfával együtt közel egymilliárd forintba kerül.
A Híradó megnézte a raktár tulajdoni lapját: eszerint az épület a Carion-csoporthoz tartozó ingatlanfejlesztési alapé.
A raktárat már a lélegeztetőgépek beszerzése után, 2021-ben vásárolták meg. A magánszemélyek kezében lévő cég korábban arról híresült el, hogy egyedül ők feleltek meg azoknak a feltételeknek, amiket az államilag támogatott lakáslottó szervezőitől elvártak. Az erről szóló törvényjavaslatot Rogán Antal nyújtotta be.
A DK szerint az országos kórházi főigazgató arra sem tudott válaszolni, mi lesz a gépek sorsa. Ezért szerintük a tárolásuk csak a raktár tulajdonosának jó üzlet. „Ezeket a gépeket még itt egy picikét tartogatják, egy párszor egymilliárd forintot még felvesz a raktár tulajdonosa, majd közlik, hogy a gépeknek kitelt a működési ideje, be fogják őket zúzni, és ki fogják őket vinni a szeméttelepre. 330 milliárd forint pedig megy a füstbe” – fogalmazott Varga Zoltán. A gépek beszerzéséért felelős Szijjártó Pétert kedden a parlamentben kérdezte a Híradó arról, miért ide kerültek a gépek. A külügyminiszter úgy reagált: az ő feladata addig terjedt, amíg a gépeket beszerezték.