Tagadja a kormány, hogy Magyarországon keresztül jut fegyver Ukrajnába

  • narancs.hu
  • 2023. április 15.

Belpol

A Politico szerint Magyarország területén keresztül is áthaladnak Ukrajnába irányuló fegyver- és lőszerszállítmányok. A honvédelmi tárca szerint nem.

Hosszú cikkben számolt be a Politico az amerikai hírszerzés kiszivárogtatott dokumentumainak részleteiről, azon belül is Európa szerepvállalásáról Ukrajnában. Ebben sok más mellett az is kiderül, hogy Magyarország rendszeresen átengedi légterét, ha területén át kell fegyvert, lőszert szállítani Ukrajnába, azzal, hogy mindezt titokban, a nyilvánosság kizárásával intézi. A Politico megkereste ugyan a Honvédelmi Minisztériumot, de a tárca nem kívánt reagálni a kérdésekre.

Ezzel szemben most, amikor már szétspriccelt a hír, az ATV Híradójának már nyilatkozott a minisztérium. Szerintük a Politico állításai tévesek. Hazánk nem engedett át Ukrajna felé helikoptereket. Magyarország továbbra sem küld sem fegyvereket, sem lőszert, sem katonákat Ukrajnába, és nem enged át katonai szállítmányokat Ukrajna felé.

Ebben csak az az érdekes, hogy korábban azt is tagada a kormány, hogy bármiféle kiképzés történik az ország területén. Aztán a szlovák védelmi miniszter egy háttérbeszélgetésen elmondta, Magyarországon ukrán katonák kiképzése folyik. Erre a honvédelmi tárca azzal védekezett, hogy csak egészségügyi szakemberekről van szó. Mindezek tükrében érdemes kezelni a cáfolatot.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)