Takáts Előd váltja Lánczi Andrást a Corvinus élén

  • Narancs.hu/MTI
  • 2021. június 24.

Belpol

Az új rektor szerint a jó képességű fiatalok elvándorlása csendes nemzeti katasztrófa.

 

Takáts Elődöt nevezték ki a Budapesti Corvinus Egyetem rektorává, megbízatása augusztus elsején lép életbe – jelentette be az intézmény csütörtökön.

 Az egyetemet hat éve vezette Lánczi András politológus, aki az intézmény szerint „mind gazdaságilag, mind szakmailag stabilizálta az egyetemet, és sikeresen előkészítette a Corvinust az új működési formára történő átállásra”.

Arról, hogy a modellváltás mivel járt, ebben a publicisztikában írtunk:

A rektori posztra március 19-én hirdettek pályázatot, egyetlen érvényes pályázat érkezett, Takáts Elődé.

Augusztus elsejétől tölti be a rektori tisztséget, csütörtökön adta át neki a megbízatását igazoló dokumentumot Áder János köztársasági elnök, miután az egyetem szenátusa és a fenntartó, a Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány kuratóriuma is kezdeményezte a kinevezést.

Takáts 1999-ben diplomázott a jogelőd Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen, dolgozott az Európai Központi Bank, a Magyar Nemzeti Bank és a Federal Reserve Bank of New York kutatójaként, majd a Nemzetközi Valutaalapnál. 2009 óta a bázeli székhelyű Bank for International Settlements közgazdásza, majd vezető közgazdásza, 2018-tól a London School of Economics and Political Science vendégelőadója. 2021-ben nevezték ki egyetemi tanárrá, legújabb kutatási területei a demográfia és a klímaváltozás közgazdaságtana. Szakmai előéletéről a g7.hu írt.

Az új rektor célja az egyetem közleménye szerint olyan képzést, kutatási teljesítményt felmutatni, amely kiállja az összehasonlítást bármely gazdasági képzést nyújtó egyetemmel a világon. A jó képességű fiatalok elvándorlása szerinte „csendes nemzeti katasztrófa",  úgy tartja, a gazdaság- és társadalomtudományi elitképzést nem lehet külföldre kiszervezni.

Kedves Olvasónk!

Üdvözöljük a Magyar Narancs híroldalán.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

 

Figyelmébe ajánljuk

Battonya és a településvédelmi törvény: tárt karokkal várják a romániai beköltözőket

Bár a kormánynak a települések identitásvédelméről szóló törvényjavaslata jelentősen megnehezítené a községekben történő ingatlanvásárlást, a Békés megyei Battonya a schengeni határok megnyitásával nagy nyertes lehet a beköltözőket tekintve. Az olcsó ingatlanárak miatt a románok szinte tódulnak ide, a kisváros pedig a határ túloldalára, Arad felé tekint.

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.