Nemzetközi vendégoktatói programot indít a kormány kedvenc magánalapítványi szakkollégiuma, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) - szúrta ki a 444.hu.
Az MCC oldalán található felhívás szerint 2 héttől 12 hónapig terjedő időszakra jelentkezhetnek vendégoktatók az úgynevezett Visiting Fellowship programban, a kormány által az idén jelentős összegekkel, Mol- és Richter-részvényekkel, valamint ingatlanvagyonnal is megtolt alapítványi szakkollégium pedig ezért
35 év alattiaknak havi legfeljebb 5000 eurós (mintegy 1,8 millió forintos), 35 év felettieknek pedig legfeljebb 10 000 eurós (mintegy 3,6 millió forintos) ösztöndíjat kínál, valamint az utazási költségek megtérítését, egészségbiztosítást, az esetleges vízumköltségek kifizetését, lakhatást, illetve irodát.
Az ösztöndíjért cserébe a jelentkezőktől azt várják, hogy vegyenek részt az MCC kutatásaiban és az oktatásban is, írjanak publikációt, és aktívan vegyenek részt a magyar közéletben is.
Az MCC a 444.hu kérdéseire azt válaszolta, hogy nemzetközileg elismert professzorokat, szakértőket szeretnének megszólítani, és hogy az ajánlat versenyképes legyen, tekintetbe vették, hogy egy átlagos amerikai professzor éves fizetése jóval több, mint 100 ezer dollár, a nagy nevek pedig még ennél is többet keresnek.
A konkrét összegről "többfaktoros modell" alapján döntenek, az "a nemzetközi tudományos életben betöltött helytől, a szakmai tapasztalatok kiterjedtségétől és az elért tudományos eredményektől is függ majd".
Azt is írták, hogy “a vendégkutatók szakmai eredményeinek széles körben történő bemutatása reményeink szerint hozzájárul majd a tudományos és a tágabb értelemben vett közéleti párbeszéd gazdagításához.”
Az MCC ugyanakkor többféle ösztöndíjat is kínál: külföldi képzések támogatása mellett így például az Orbán Viktor kedvenc konzervatív gondolkodója, Roger Scruton (róla és gondolatairól itt írtunk korábban) által alapított Scrutopia Summer School nyári egyetemen való részvételt; az MCC Alumni tagok pedig jövő évtől egy 12 hónapos alkotói évre is pályázhatnak, amelyet az intézmény legfeljebb évi bruttó 12 millió forinttal támogat.
A holnap ifjú serege
„A Mathias Corvinus Collegium által folytatott oktatási-nevelési tevékenység a tehetségígéretek lehető legfiatalabb korban és a lehető legszélesebb merítési körből való azonosítását célozza általános iskolás kortól kezdődően Magyarország egész területén és a Kárpát-medencei magyarság körében egyaránt. (...)