Vádat emeltek Jellinek Dániellel szemben

  • narancs.hu
  • 2024. november 5.

Belpol

Az ötven vádlottat fölvonultató számlagyáros ügyben.

Jellinek Dániel vállalkozóval szemben vádiratot nyújtott be kedden a Fővárosi Törvényszékre a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség. Emiatt elhalasztotta a bíróság az utóbbi évek egyik legnagyobb számlagyáros büntetőperének tárgyalását, mert a két ügynek köze van egymáshoz – tudósít a 24.hu.

Ez a fejlemény várható volt. A becslések szerint 300 milliárd forintos vagyonnal rendelkező Jellinek Dániel ugyanis nemrég magára vállalta azokat a bűncselekményeket, amelyekkel eddig apját és kollégáját vádolták.

A Jellinek érdekeltségébe tartozó Indotek Csoport két vállalata, a Mall Management Kft. és az In-Management Kft. is fogadott be a vádhatóság által fiktívnek talált számlákat. Egyik céget édesapja, a másikat munkatársa vezette az idő tájt. Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználása miatt indult ebben a két esetben eljárás. 

Kedden a győri törvényszék tárgyalásán kiderült, hogy a főügyészség nem egyszerűen kicserélte a vádlottakat, hanem Jellinekkel szemben külön vádat emel. A védők többsége kifogásolta az ügyészség lépését. Azt kérték, előbb tegye egyértelművé a bíróság Jellinek pozícióját ebben az ügyben, és csak azután folytatódjon a tárgyalás. Indítványozták a számlagyáras ügy és az üzletemberrel szemben emelt vád egyesítését. A bíró ezzel egyetértett. Elhalasztotta a tárgyalást, amely jövőre folytatódik.

Most épp a fővádlott, F. Zsolt vallomását hallgatta volna meg a Győri Törvényszék. Ő korábban a BKV és a CBA informatikai vezetője volt. 

Az ügyben 2021 nyarán indult eljárás, egyszerre nyolcvan helyszínen léptek akcióba a rendőrök. A vád egy többszintű bűnszervezetről szól, amely takarítási és informatikai szolgáltatásokat nyújtó cégekből állt. Ötven vádlott a számítások szerint 4 és fél milliárd forintos kárt okozott a költségvetésnek azzal, hogy áfát csalt, és a számlák nem valós tevékenységeket dokumentáltak. 

Az ügynek politikai szálai is vannak a 24.hu írásai szerint. Olyan társaság is érintett, amelynek 288 millió forintot a külügyminisztérium utalt. A 444 pedig arra jutott, hogy a BKV informatikai rendszerét működtető cég egy nappal a rendőrségi akció előtt cserélt gazdát, új tulajdonosa Tasnádi László, Pintér Sándor belügyminiszter barátja lett. F. Zsolt vallomása alapján egy másik ügyben megvádolták Horváth Csabát (MSZP), Budapest XIV. kerületének korábbi polgármesterét,  Tóth Csaba korábbi zuglói szocialista országgyűlési képviselőt, és két másik szocialista politikust, Baja Ferencet és Molnár Zsoltot is, akik mind tagadják, hogy kenőpénzt vettek volna át F. Zsolttól. 

F. vádalkuról állapodott meg az ügyészséggel, de most a győri ügyész azt kérte a bíróságtól, hagyja figyelmen kívül a fővádlottal kötött megállapodást.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk