Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter interjúja az atv.hu-n jelentős részben Magyar Péterről szól. Terítékre kerül kettejük korábbi baráti kapcsolata, és a miniszter megkapja azt a kérdést, leülnek-e még valaha Magyarral vacsorázni vagy csak beszélgetni.
„Kizárt. Magyar Pétert árulónak tartom. Ráadásul, nem minden áruló brüsszeli ügynök, de minden brüsszeli ügynök áruló is. Magyar Péter az utóbbi kategóriába tartozik” – magyarázza Gulyás Gergely.
Azt is mondja, „épeszű ember nem veszi fel a feleségével folytatott négyszemközti beszélgetéseit és nem rohan vele az ügyészségre feljelentést tenni”. Gulyás szerint ő nem tartozik hálával „egy a közpénzek iránt már átállása előtt is jelentős érdeklődést mutató árulónak azért, hogy a hazugságcunamijának – egyelőre – nem tette részévé személyes tisztességem megkérdőjelezését. Amúgy sincs nagy jelentősége annak, amit Magyar Péter mond, mert bármikor képes az ellenkezőjét is állítani.” Korábbi barátságukról azt is mondja, „bolondokkal lehet barátkozni, árulókkal hiba”.
A minősítésekre Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Facebookon reagált. Szerinte semmitmondó interjú volt, egyvalamiben mégis pontosítja: elmagyarázza, szerinte ki a valódi áruló. Többek között az, „aki a neveltetése ellenére asszisztál egy családi maffia működéséhez; az, aki a pénzért és hatalomért keresztény ember létére elárulja a legelesettebbeket, a szülők nélkül felnőni kénytelen, szerencsétlen gyerekeket; az, aki elfogadja azt, hogy a saját fizetését ötmillió forintra emeljék, miközben tevékenyen hozzájárul ahhoz, hogy ma már 3 millió honfitársunk él a létminimum alatt”.
A Tisza Párt elnöke ugyanilyen viszonylatban kitér az egészségügy állapotára, a közpénz, a kastélyok, a reptér sorsára, az elbukott uniós ezermilliárdokra, a feljelentési kötelezettségre súlyos korrupciós ügyek láttán, a propagandára, az orosz hekkerekre, és utal végül arra is, hogy Gulyás a keresztfiát – az ő fiát – és testvéreit odadobta „a propagandistáknak a hatalma megtartása érdekében”.
Magyar Péter Wass Albert 1948-as Üzenet haza című versének utolsó szakaszát is idézi „Gergő” számára.
A címlapképen Wass Albert látható